niedziela, 13 sierpnia 2017

HARDKOROWY KOKSU JEST PASSE! CZAS NA POLSKICH KOKSÓW!

Hardkorowy koksu dostał wpierdziel i teraz jest passé. Teraz nadeszła era naszych, polskich koksów! Kto nie chciałby być jak Zawisza Czarny czy choćby Niedźwiedź Wojtek? No właśnie!

Pamiętacie nudne lekcje historie w szkole? Obiecuję, nigdy więcej! Wojciech Drewniak to nowej generacji nauczyciel, łamiący stereotypy. Z pewnością widzieliście jego kanał na YouTube - Historia bez cenzury. Teraz w wersji książkowej! Czy lepszej? Nie, równie rewelacyjnej - i dobrze!

"Ostrzeżenie! Książka zawiera treści nieodpowiednie dla dzieci oraz kontrowersyjne skróty myślowe. Jeśli jest to dla Ciebie poważny problem, zrezygnuj z dalszego czytania... chociaż pewnie będziesz żałować."

Książka jest podzielona na jedenaście rozdziałów. W każdym z nich inny koks! Do wyboru macie: Zawiszę Czarnego, Jana Zamoyskiego, Stanisława Żółkiewskiego, Stefana Czarneckiego, Tadeusza Kościuszko, Józefa Poniatowskiego, Józefa Bema, Tadeusza Rozwadowskiego, Henryka Dobrzańskiego, Witolda Pileckiego i Niedźwiedzia Wojtka. Brzmią znajomo, prawda? Każda opowieść pełna humoru, niesamowitych ciekawostek i przedstawiona tak, że nie można się od niej oderwać. Wojciech Drewniak chyba wyznaje zasadę "Precz z podręcznikowymi schematami!" I choć pewnie jako nauczyciel historii nie chce być postrzegany - niestety - w moich oczach jest wypasionym  (nie, nie upasionym) nauczycielem! :) Z jego filmików i książki dowiecie się, ale przede wszystkim zapamiętacie dużo więcej niż się wam wydaje. 

Może niektórzy pomyślą, że książka jest do niczego bo nie ma w niej suchych faktów, a historia potraktowana jest z przymrużeniem oka i dużą dozą śmiechu. Ja jednak nie widzę w tym nic złego i zakochałam się w tej formie. To, że coś jest inne nie jest gorsze, a czasem może okazać się nawet lepsze! Po książkę Wojciecha Drewniaka sięgnijcie z przymrużeniem oka tak samo, jak on podchodzi z przymrużeniem oka do historii. I... sukces gwarantowany, sami się przekonacie.


Reasumując, warto przeczytać chociażby po to, by sprawdzić, że nauka też może być fajna!
Z Wojciechem Drewniakiem nawet odlotowa! "Historię bez cenzury" pochłania się przy salwach śmiechu! Po przeczytaniu książki zostaję jeszcze wierniejszą fanką i obiecuję sobie, że żadnego nowego filmu na YouTube nie przegapię! Gorąco polecam!

Za możliwość lektury dziękuję Wydawnictwu Znak

2 komentarze:

  1. Czytalam pierwsza ksiazke i nawet mi sie podobala. Ciekawe czy ta przypadlaby mi do gustu. Osobiscie nauka w taki sposob tez jest dobrym rozwiazaniem :D Byle czegos sie doweidziec.

    OdpowiedzUsuń
  2. Mam pierwszą jego książkę i bardzo mi się podobała :) Koniecznie muszę się zaopatrzeć w tę najnowszą :)

    OdpowiedzUsuń

Pisząc komentarz wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych.