piątek, 29 kwietnia 2016

BETA: NOWE POKOLENIE


"Beta - nowe pokolenie" to kontynuacja cyklu powieści z pogranicza science fiction i fantasy adresowanego do starszej młodzieży. Rachel Cohn kolejny raz zafundowała swoim czytelnikom porywającą powieść. 

Klony - dotąd uważane za stworzenia bez duszy, które mają tylko ładnie wyglądać i pracować dla ludzi okazały się czymś więcej niż tylko pustymi w środku ciałami. Klony odzyskały świadomość i schroniły się na wyspie Dzicz. Teraz planują zemstę...i wywalczyć wolność.

Komplikuje się też życie Elizji - klona z poprzedniej części Bety. Zhara, która jest Pierwszą - pierwowzorem Elizji tak naprawdę żyje. Obie wydają się identyczne, ale wygląd może być bardzo mylący. Elizja odebrała Zharze wszystko - osobowość, ale także miejsce u boku ukochanego! Dlatego Zhara zrobi wszystko, by się jej pozbyć. 
W organizm Elizji jest jednak wbudowana tykająca bomba. Czasu, by wszystko unormować pozostało niewiele, ponieważ termin jej "wygaszenia" jest coraz bliżej... 

Wszyscy bohaterzy wykreowani zostali z niezwykłą starannością. Pomysł na przedstawienie fabuły z perspektywy Elizji i Zhary jest świetny. Dzięki temu możemy uważniej przyjrzeć się zachowaniom dziewczyn, ich cechom, podobieństwom i różnicom. Dostanie się do psychiki każdej z nich  to przeżycie niesamowite dla każdego czytelnika. Czy nie tego szukamy w książkach? :) 

"Beta - nowe pokolenie" to książka, w której dzieje się dużo więcej niż w poprzedniczce, jednak muszę przyznać, że podobała mi się nieco mniej. Czytałam jednak z wypiekami na twarzy. Co tam się dzieje! Kolejne wydarzenia, których nigdy nie umiałabym przewidzieć. Książkę przeczytałam bardzo szybko. To za sprawą języka, którym posługuje się autorka. Niezwykle lekkim, przystępnym językiem wprowadza w powieść, mimo że nie jest to zbyt przyjemna historia (przynajmniej dla klonów). 

Za możliwość lektury dziękuję


5 komentarzy:

 1. Cykl wydaje się być całkiem interesujący. Chętnie po niego sięgnę, pomimo że nie przepadam za tematyką science-fiction. :)

  Królowa Książek zaprasza do swego królestwa!

  OdpowiedzUsuń
 2. Pierwszy tom wydaje mi się dosyć interesujący mimo iż nie czytam książek tego typu. Z tym jakoś mnie nie ciągnie, sama nie wiem dlaczego... Może kiedyś sięgnę ale jak na razie sobie odpuszczę :s

  Pozdrawiam cieplutko i zapraszam do mnie na konkurs ^^
  ksiazki-be-tajemnic.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Kiedyś może się odważę na tą serię. Brzmi coraz ciekawiej, ale nie mam na nie miejsca w grafiku. :(

  OdpowiedzUsuń
 4. Okładka jak dla mnie paskudna:( Widziałam tę serię w bibliotece, ale nie sięgnę. Nie mam czasu, ani ochoty.
  Przewodnik Czytelniczy

  OdpowiedzUsuń
 5. Pierwszy tom czytałam ponad rok temu, a pamiętam, ze niesamowicie mi się podobało. Teraz jednak nie czuję jakiejś większej potrzeby poznania dalszych losów tej historii, choć zakończenie Bety było bardzo zaskakujące.
  Pozdrawiam
  secretsofbooks.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

Pisząc komentarz wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych.