czwartek, 25 lutego 2021

"Kąkol" Katarzyna Zalecka-Wojtaszek


Zdarza się, że książki mało znane zaskakują – okazuje się, że na ich kartach zapisane są fantastyczne historie, które powinniśmy poznać. Tak właśnie jest z „Kąkolem” Katarzyny Zaleckiej-Wojtaszek.  To rewelacyjna, dość niepokojąca, przepełniona rodzącą się magią historia, która trzyma czytelnika w napięciu do ostatniej strony.

Francesca to młoda kobieta, która odkrywa w sobie moc. Wykorzystuje ją do leczenia mieszkańców wioski. Sprawa komplikuje się, gdy do wioski przybywa ksiądz, którego celem jest pozbycie się wszystkich czarownic. Młoda dziewczyna jest w wielkim niebezpieczeństwie. Zostanie poddana wielu próbom, ale spotka ją też wiele przykrości, a jej życie będzie zagrożone. Czy Francesca się złamie? Jaką rolę odegra jej dawna miłość i przyjaciel? 

„Kąkol” to powieść opowiadająca historię uzdrowicielki, której dane jest żyć w czasach oskarżeń inkwizycji o czary. Mimo wszechobecnego niebezpieczeństwa, dziewczyna stara się być silna i nie daje się złamać. Jest bohaterką niezwykle bystrą, inteligentną, która wywołuje w czytelniku sympatię. Jej historia intryguje czytelnika do ostatniej strony, a powieść zachęca do czytania niezwykle lekkim językiem i fantastycznie wykreowaną fabułą. Wszystko to sprawiło, że „Kąkol” zostawił mnie z ogromnym niedosytem na więcej i nie mogę doczekać się kontynuacji tej historii. 

Jeśli jesteście miłośnikami opowieści o czarownicach – koniecznie sięgnijcie po tę powieść. To gatunkowy miszmasz, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. To dość smutna historia zdeterminowanej młodej dziewczyny, której przyszło żyć w trudnych czasach. Intryguje, ciekawi i wprawia w zdumienie. Gorąco polecam. 


6 komentarzy:

 1. Nie słyszałam o tej książce, a wydaje się naprawdę ciekawa. Z chęcią ją przeczytam. ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ciekawa książka. Chociaż autorka jest mi mniej znana, zapowiada się rewelacyjnie. Tytuł też dosyć ciekawy.

  OdpowiedzUsuń
 3. Niestety, historia jest pełna ciężkich zbrodni popełnionych na człowieku. Dlatego polecam tę powieść od siebie!

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciekawa, wręcz magiczna książka. Uwielbiam ją. Jedna z najlepszych książek!

  OdpowiedzUsuń
 5. Kojarzę tę książkę. Naprawdę fajna i bardzo dobrze napisana. Kojarzę też autora, chociaż nie mam go na swojej półce.

  OdpowiedzUsuń
 6. Książka mocna. Warto ją przeczytać. Uważam, że warto ją kupić.

  OdpowiedzUsuń

Pisząc komentarz wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych.