niedziela, 5 listopada 2017

GENA SHOWALTER WYPADŁA Z FORMY?

Telney umarła. Jej duch zerwał więź z zajmowanym dotychczas ciałem. Wybrała, w którym świecie chce znajdować się po śmierci. Przyłączyła się do Trojki, a tam nie było miejsca na odpoczynek. Od razu została przygotowana do wyruszenia w misję. Sytuacja również nie jest opanowana. Trwa wojna, w czasie której nikt nie bawi się w zabieranie jeńców. Trojka i Miriada walczą ze sobą
o panowanie, władzę nad światem. Żadne ze stronnictw nie jest w stanie ustąpić. Nie ma też mowy nawet o częściowym kompromisie. Wojna się toczy, a końca nie widać. A Tenley? Okaże się, że wcale nie będzie tak kolorowo. Zostanie postawiona przed niejednym trudnym wyborem. Jak sobie poradzi? Czy będąc tak świetną bronią może spać spokojnie? 

Bardzo podoba mi się pomysł Geny Showalter. To taka nietypowa dystopia, która mogłaby być rewelacyjnym odkryciem. Niestety, dla mnie nie będzie. Choć bardzo cenię pomysł i chwilami naprawdę udało się autorce wciągnąć mnie w historię, to na dobrą sprawę książka przez większość czasu jest dość nudna. Ciągnie się jak flaki z olejem przez kilkadziesiąt stron, a autorka robi nagle "BUM!" i jest tyle zamieszania, że ciężko się połapać. I tak kilka razy... Uważam, że rozłożenie akcji po równo byłoby zdecydowanie lepszym wyjściem. Nie dałoby czytelnikowi czasu na nudę i myśli o porzuceniu książki. 

Kreacja bohaterów również nie jest zbytnio wystrzałowa - nie ma co się oszukiwać. Bohaterowie przeżywają prawdziwie piekło, a tak naprawdę nie biją od nich żadne większe emocje. A szkoda, gdyż ciężko wgryźć się w ich tragizm.

Reasumując, "Lifeblood" to przeciętna kontynuacja przeciętnej książki, na które pomysł był rewelacyjny. Jestem naprawdę zawiedziona, że ta książka nie porwała mnie tak jak na to liczyłam. Miałam nadzieję, że w kontynuacji Gena Showalter da z siebie wszystko i zawładnie sercami czytelników. Niestety, moim nie zawładnęła. Książkę przeczytałam, ale nie potrafię się nią zachwycić. Ale Wam życzę udanej lektury.

Za możliwość lektury dziękuję


13 komentarzy:

 1. Nie słyszałam o tej autorce, ani o książkach, które napisała, ale raczej po nie nie sięgnę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Szkoda, że się rozczarowałaś. A ja teraz sama nie wiem czy warto przeczytać te książki :)

  OdpowiedzUsuń
 3. A ja się tak nastawiałam na ta serię! Już się przymierzałam do kupieniu obu tomów a tu taka klapa... Ale bardzo często tak jest nie? Że ten drugi tom jest jakiś takie niedorobiony i się człowiek tylko wkurza.

  booklicity.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Wydaje mi się, że to jednak nie dla mnie ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Też mi się wydaje, że jest przeciętna. Fajerwerków niestety nie było.

  OdpowiedzUsuń
 6. Skoro przeciętna przeciętnej, to chyba nie ma co sobie nią głowy zawracać? :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Mi też jest przykro, że drugi tom był o wiele słabszy od pierwszego tomu, chociaż liczę, ze w trzecim tomie będzie znacznie więcej akcji :D

  OdpowiedzUsuń
 8. Kompletnie nie mój klimat niestety ale okładka ciekawa :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie dla mnie - nie mam ostatnio ochoty na przeciętności :P

  OdpowiedzUsuń
 10. Skoro tak słabo ją oceniasz, chyba sobie daruję i poświęce czas na coś ciekawszego.

  OdpowiedzUsuń
 11. Brrr... Już jej poprzednia książka była dla mnie na tyle beznadziejna, że przestałam ją czytać po trzydziestu stronach. Po tę na pewno nie sięgnę...

  OdpowiedzUsuń
 12. Nie ciągnie mnie jakoś specjalnie do tych książek. Zdecydowane bardziej ciekawi mnie seria o Alicji ;)
  Pozdrawiam :P

  OdpowiedzUsuń

Pisząc komentarz wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych.