niedziela, 26 listopada 2017

NA SZTUKĘ NIGDY NIE JEST ZA WCZEŚNIE...Leonardo da Vinci, Claude Monet, Vincent van Gogh, Pablo Picasso, Michał Anioł, Caravagio
i wiele, wiele innych artystów, których twórczość znalazła uznanie. Dzieła i historie wszystkich tych w swoim przewodniku zawarł Michael Bird z pomocą Kate Evans - ilustratorki o nowoczesnej kresce, której piękno nie do końca potrafię dostrzec, ale tym razem naprawdę urzeka i idealnie wpasowuje się w ten artystyczny przewodnik.

"Gwiaździsta noc Vincenta i inne opowieści" to wspaniała lekcja historii sztuki dla dzieci. Nie dla tych najmłodszych, ale tych już nieco dojrzalszych. To olśniewający przewodnik, a jednocześnie wspaniała przygoda, zabawa w odkrywanie tajemnic, możliwość spojrzenia na dzieła i życie artystów w nowy sposób. To również szansa na spotkanie z wybitnymi talentami po raz pierwszy. Michael Bird zaserwował swoim czytelnikom podróż przez wieki. Od czasów prehistorycznych aż po XXI wiek. A wszystko to jest odkrywaniem dzieł artystów różnego pochodzenia - od Włochów, przez Niemców, a w końcu aż po dzieła artystów chińskich, japońskich, khmerskich, arabskich,
a nawet azteckich!

Wspólne dzieło Michaela Birda i Kate Evans to rewelacja. Bogato ilustrowane, wspaniale napisane, widać, że autorzy oddają się całkowicie swoim pasjom i przenoszą je w książkę. Od powieści aż emanuje chęcią przekazania wiedzy w jak najciekawszy, najlepszy sposób. Doskonale widoczne jest, że Michale Bird żyje sztuką. Zachwycają jego wyobrażenia, jego pomysły i styl pisarski.

Reasumując, bardzo podziwiam pracę Michaela Birda. Przecież niełatwo jest przedstawić czterdzieści tysięcy lat historii sztuki w jednej książce. I to w taki ciekawy sposób. I to dla dzieci! Bardzo dobra robota. Całokształt naprawdę zachwyca. Jeśli szukacie książki dla młodego miłośnika sztuki to "Gwiaździsta noc Vincenta i inne opowieści" będzie idealną propozycją. Polecam - wartościowa i pięknie wydana lektura.

Za przepięknie wydaną książkę dziękuję


10 komentarzy:

 1. Czaje się na ta książkę od momentu kiedy usłyszałam o filmie "Twój Vincent", może jak będę grzeczna to Mikołaj zostawi ją dla mnie pod choinką ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Chyba się skuszę, bo od jakiegoś czasu zaczęłam interesować się sztuka :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Nigdy bym nie pomyślała, by sięgnąć po tego typu tytuł. Aż do dziś :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Lubię, kiedy w czytanej przeze mnie książce czuć tę pasję autora, o której wspominałaś w swojej recenzji.
  Czy sprawię sobie tę książkę? Jeszcze nie wiem, ale znam osobę, której z pewnością przypadnie do gustu ☺

  OdpowiedzUsuń
 5. Jeśli moje dzieci wykażą zainteresowanie sztuką, to bez wahania zakupię im tę pozycję.

  OdpowiedzUsuń
 6. W sumie to mnie zainteresowałaś, może kiedyś po nią sięgnę

  OdpowiedzUsuń
 7. Śliczna okładka, chyba wiem komu sprezentuję tę książkę :D Pozdrawiam Książkowa Dusza

  OdpowiedzUsuń
 8. Ciekawa okładka a książka idealna dla kogoś zainteresowanego sztuką ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. To bardziej książka dla jednej z moich nauczycielek, bo ona uwielbia sztukę i ma dziecko w wieku podstawówkowym, które też jest zainteresowane plastyką ;)

  OdpowiedzUsuń

Pisząc komentarz wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych.