poniedziałek, 4 lipca 2016

PRZEDPREMIEROWO - MIEDZIANA RĘKAWICA

Po pierwszym roku w  Magisterium - wspaniałej, a zarazem mrocznej szkole magii Call wraca do domu. Okres wakacyjny, rozstanie z przyjaciółmi, odpoczynek od szkoły nie wpływa na chłopca dobrze. Na szczęście zabrał ze sobą swojego pupila - wilka Havoca. Pobyt w Magisterium nieźle namieszał w życiu chłopca. Pogorszyły się przede wszystkim jego stosunki z ojcem. Nie jest mu łatwo nawiązać kontakt z tatą, odbudować relacje. Co więcej - prawdopodobnie ojciec zamierza go zabić! Call musi uciekać. Jedynym miejscem, gdzie ojciec nie zdoła tego zrobić jest Magisterium. Tam, pod opieką potężnych magów, nie grozi mu niebezpieczeństwo. A jednak... Skradziono bowiem potężne narzędzie, które może przynieść zagładę i zburzyć świat magii. W niepożądanych rękach może narobić wielu szkód.  


Callum i dwójka jego przyjaciół samowolnie opuszczają szkołę, by stoczyć walkę z arcygroźnym przeciwnikiem i zapobiec upadkowi Magisterium.


"Miedziana Rękawica" jest udaną kontynuacją. Początek nieco nudniejszy, ale wraz z kolejnymi stronami akcja nabiera tempa. Okazuje się, że Magisterium nieco straciło na swej magii, bowiem uczniowie będą uczyć się także zwyczajnych rzeczy. Ogromnym wynagrodzeniem są jednak misje, samodzielne wędrówki poza Magisterium. To daje czytelnikowi szansę na poznanie świata zewnętrznego - pełnego czyhających niebezpieczeństw.

"Miedziana Rękawica" jest książką pełną nierozwiązanych tajemnic z przeszłości, niespodzianek i genialnych zwrotów akcji.  

Książka jest opowieścią o prawdziwej przyjaźni, lojalności i magii. Wartości, które należy przyswajać najmłodszym czytelnikom. Bo to dla nich jest ta książka - dla dzieci i młodzieży. Gorąco polecam! (jako starsza - 17 letnia młodzież ;) )


Za możliwość przekazania egzemplarza i wspaniałych niespodzianek dziękuję Goculture i Albatros 

5 komentarzy:

 1. Mam ochotę :) Super, że udało Ci się poznać ją wcześniej :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Pierwszą część czytałam prawie rok temu i nie za wiele pamiętam z niej jednak to że mi sie bardzo podobała wiem na pewno i gdy tylko będę mogła to chętnie poznam dalsze przygody bohaterów. Poza tym pisze to Pani Clare czyli książka musi być dobra :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Ugh, mój pierwszy komentarz się nie dodał... Czytałam drugą częśc i naprawdę jest dobrze, a pierwszą część mam nadzieję, kiedyś spotkam w bibliotece. ;) A gdyby był trzeci tom, z pewnością bym go przeczytała. ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Czytałam pierwszy tom i to była taka sympatyczna opowiastka. Nie wiem, czy sięgnę po kolejną część :)


  Bookeaterreality

  OdpowiedzUsuń
 5. Nigdy wcześniej o tej serii nie słyszałam :D

  OdpowiedzUsuń

Pisząc komentarz wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych.