sobota, 2 lipca 2016

KSIĘGA WIESZCZBZatoka Long Island. To tutaj w starym domu na klifie mieszka Simon Watson. Oddany swojej pracy bibliotekarz przeżywa trudne chwile. Jego rodzinny dom wkrótce pochłonie morze, a praca, którą kocha wisi na włosku. Pewnego dnia mężczyzna dostaje dziwną przesyłkę - starą, podniszczoną przez wodę księgę. To prezent od antykwariusza Churchwarr'ego. "Obwoźna magia i cuda Peabody'ego" to książka, w której znajduje się nazwisko prababki Simona. Ta opowieść o cyrkowej trupie z XVIII wieku pełna jest magii, wróżb i cudów. Przepowiadająca z kart Madame Ryżkowa, niemy Amos i piękna Evangeline. 

Coś co zaczęło być fascynującą księgą przerodziło się w coś mrocznego. Simon odkrywa, że wszystkie kobiety w jego rodzinie umierają młodo, ale to nie wszystko. Każda z nich tonie dokładnie 24 lipca. Niespodziewanie powraca do rodzinnego domu Enola, pracująca w cyrku młodsza siostra Simona. Tragiczny dzień zbliża się coraz szybciej. Czy nad rodziną Simona ciąży klątwa? Czy dziewczyna podzieli los matki? Czy ma to coś wspólnego z otrzymaną księgą? Czy Enola będzie kolejną ofiarą wyroczni, czy bratu uda się uratować siostrę? 

Dwie historie - ta z przeszłości i ta współczesna. Amos i Simon. Enola i Evangeline. Celine Duvel, Bess Viser. Kolejne rozdziały książki to nieuchronne odliczanie dni. 20 czerwca...22 czerwca...17 lipca... 

Czytanie przysłanej księgi to poznawanie własnej rodziny na nowo. Połowa uroku starych książek tkwi w odciśniętych na nich śladach życia...

"Księga wieszczb" to książka dla fanów rodzinnych sag, przedziwnych historii, magii i tajemnic. Historia opisana w książce jest wielowątkowa. Dodaje to niepowtarzalnego uroku. Autorka włożyła ogrom pracy i serca w odtworzenie klimatu grup cyrkowych, ich występów, popisowych numerów. 

"Księga wieszczb" to opowieść o sile kobiet, magii, ekscentryczna i urzekająca saga, której warto poświęcić wolne chwile.

Za możliwość lektury dziękuję

 

5 komentarzy:

 1. Może być naprawdę ciekawie, już dawno ciągnęło mnie do tej książki :D
  Cieszę się, że Ci się podobała, może i ja będę miała podobne odczucia :)
  Pozdrawiam gorąco i zapraszam na nową recenzję,
  Isabelle West
  Z książkami przy kawie

  OdpowiedzUsuń
 2. Mimo bardzo ciekawej recenzji książka nie jest raczej dla mnie. Nie lubię czytać rodzinnych opowieści, zwłaszcza w dwóch perspektywach czasowych. Jednak znajdzie się zapewne sporo fanów takich książek :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ostatnio czytałam o magii teraz dam sobie na wstrzymanie. Chyba, że w serii Lux ona też jest ;d

  OdpowiedzUsuń
 4. Może kiedyś przeczytam ;)
  https://www.instagram.com/readingmylove/

  OdpowiedzUsuń
 5. Jestem ciekawa tej książki, ponieważ wydaje się bardzo intrygująca. Być może ją przeczytam.

  Pozdrawiam, Jabłuszkooo ♡
  Szelest stron - kilk!

  OdpowiedzUsuń

Pisząc komentarz wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych.