piątek, 12 sierpnia 2016

CZAS GONI - NADCIĄGA CIEMNOŚĆ

Bracia Viggo i Alrik nie mają łatwo. Przez rodzinne kłopoty zostają oddani pod opiekę pewnej parze - Layli i Andersowi.  Przeprowadzka, nowa szkoła, bójka pierwszego dnia, która ciągnie za sobą dalsze kłopoty. Chłopcy zostają ukarani, a swoje błędy mają odpracować w ogrodzie. Okazuje się, że nie wszystko jest tak jak powinno. Nie ogród, a biblioteka. To tam mają odbyć karę. Wyjątkowa biblioteka z bardzo wyjątkowymi książkami. 

W Mariefred zaczynają dziać się dziwne rzeczy. Do życia budzą się niebezpieczne, nadprzyrodzone istoty. Bracia zostają wybrani do strzeżenia tajemniczej biblioteki ukrytej pod kościelnym wzgórzem. Mogłoby wydawać się, że tak młodzi chłopcy nie będą w stanie wypełnić przekazanego im zadania. Czy dadzą radę? Uchronią bibliotekę od czyhającego zła?

To pierwsza część 10 tomowego cyklu PAX - hitu wydawniczego ze Szwecji.To książka dwa w jednym. Wspaniała treść i rysunki rodem z komiksu. Czy książka stworzona przez tak mocne trio - autorkę powieści kryminalnych, autorkę książek dla dzieci i młodzieży oraz ilustratora i rysownika komiksów, mogła się nie udać? Co więcej, seria ma składać się z 10 tomów. Mam nadzieję, że podobnie jak Harry Potter będzie rosła wraz z czytelnikiem. 

Bohaterowie, mimo że są dość młodymi chłopcami mają odwagę większą niż niejeden mężczyzna. Zasmakowali okrucieństwa tego świata, więc za wszelką cenę chcą chronić nie tylko siebie nawzajem, ale i innych. "PAX Pal Przekleństwa" to książka o odwadze, braterskiej miłości i niecodziennych przygodach pełnych magii. Świat wykreowany przez tę trójkę jest barwny, przerażający, a zarazem wciągający. 

Podsumowując, wartka akcja, prosty język, nastoletni bohaterowie zapewniają tej książce sukces. Czy ktoś z nas nie lubi wspólnie z bohaterami przeżywać przygód, które nigdy nie miałyby miejsca w realnym świecie? 

Za możliwość lektury dziękuję

 

7 komentarzy:

 1. naprawdę fajna lekka młodzieżówka i ja już czaję się na kolejny tom :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Coś dla mnie! :)
  Zapraszam do mnie http://recenzjebrunetki.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Tutaj muszę przyznać, że to książka nie dla mnie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetna książka, również polecam. ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie kojarzę tej książki, ale może kiedyś się za nią zabiorę :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Niestety to chyba nie jest książka dla mnie :(
  Pozdrawiam,
  Reading-mylove :)

  OdpowiedzUsuń

Pisząc komentarz wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych.