czwartek, 11 lutego 2016

BANGARANG!
Bajki z nami dorastają? A może po latach dają nam szansę na powrót do dziecięcych lat? Bzdura! Sięgnijcie po "Chłopców" Jakuba Ćwieka i przekonajcie się, że bajki z czasem zmieniają się na potrzeby czytelników ;) Kiedyś wystarczył magiczny proszek i słodki klimat żeby skraść dziecięce serce, prawda? Gdy staliśmy się dorośli działa to już tylko na połowę z nas. I wydaje mi się, że Jakub Ćwiek doskonale o tym wie. Stworzył innowacyjną bajkę w wersji dla dorosłych - zawierając w niej najważniejsze wartości wszystkowiedzącej, skomputeryzowanej, wiecznie bawiącej się ery: seks, narkotyki, alkohol i resztę przyjemności.

Rykiem silników, hukiem wystrzałów i głośnym: BANGARANG! - tak zwiastują swoje przybycie Zagubieni Chłopcy (urwali się z Nibylandii, czy co? :D ) najbardziej niezwykły gang motocyklowy na świecie. Niegdyś wierni towarzysze Piotrusia Pana, dziś zbiry jakich mało.  Na motocyklach, w obcisłych, czarnych skórach będą musieli poradzić sobie w realiach współczesnej Polski pod wodzą zabójczo seksownej mamusi. Zrobią wszystko, aby zabawy była przednia! Nie zważając na cenę...Pierwszy raz w życiu nie umiem jednoznacznie stwierdzić, czy książka mi się podobała, czy nie.  Ta książka to jakiś żart? Otwierasz ją i spada na Ciebie lawina przekleństw. Co robisz w takiej sytuacji zwykły człowieku? Ano brniesz dalej i dalej. Bo nie sposób się oderwać. To książka przede wszystkim prześmieszna, zwariowana na swój własny sposób, ale jakie ma przesłanie? Co ma na celu? Tego nie wiem do tej pory. Wiem tylko tyle, że koniecznie muszę poznać dalsze losy "piotrusiowej bandy". 


Jakub Ćwiek stworzył opowieść niezwykle odważną, nietuzinkową i przedziwiną. Została również wzbogacona świetną kreską Roberta Adlera, bez której książka straciłaby klimat - chociaż nie, to byłoby bardzo trudne do zrobienia, ale ilustracje jak najbardziej doceniam.
Uważam, że opowieść o Chłopcach jest co najmniej 15+. Nie kupujcie tego dzieciom! Powieść będzie siać zgorszenie poniżej 15 roku życia! :D

Jeśli chcecie wiedzieć co wyrosło z  cudownych pomocników Piotrusia Pana koniecznie sięgnijcie po serię "Zagubieni Chłopcy".

[Recenzja pół żartem, pół serio]

Za możliwość spotkania z bandą Chłopców dziękuję6 komentarzy:

 1. Niedawno słyszałam, że ta książka jest całkiem dobra, chociaż jak wspomniałaś roi się w niej od przekleństw. Na szczęście mnie osobiście to nie przeszkadza:D
  Pozdrawiam
  secretsofbooks.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo liczę, że w końcu trafię na tę książkę, bo czytałam mnóstwo dobrych opinii. :) Pozdrawiam!

  www.majuskula.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. No nie powiedziałabym, że będzie siać zgorszenie wśród młodzieży młodszej niż 15 lat :D. Osobiście byłam świadkiem gdy dzieci 1-2 (no max 3) klasa podstawówki zwracały się do siebie gorzej niż "robotnicy na budowie". Nie mówię tego, by wyrazić wątpliwość o przeznaczeniu wiekowym (sama uważam, że to powinna być seria +15), po prostu przypomniała mi się sytuacja.
  Pozdrawiam

  http://gwendalia.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Fakt, tego nie przewidziałam. Ale pomyślmy o młodzieży z tych "dobrych domów" ! :D

   Usuń
 4. Recenzja bardzo odważna, ale czytałam ją z ogromnym uśmiechem na twarzy. Świetnie napisane, naprawdę! Jeszcze takiej recenzji nie miałam okazji czytać.
  Książka wydaje się być naprawdę fajna. Czytałam inne pozycje Ćwieka, więc muszę sięgnąć i po tą. Dzięki za polecenie! :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Kocham Kubę Ćwieka, więc z wielką chęcią kupię sobie chłopców i postawię na półce z książkami :')
  Ściskam,
  Isabelle West
  Z książkami przy kawie

  OdpowiedzUsuń

Pisząc komentarz wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych.