wtorek, 9 lutego 2016

GREGOR I KLĄTWA STAŁOCIEPLNYCHOpis z okładki:
Po wypełnieniu dwóch przepowiedni przychodzi kolej na Przepowiednię Krwi, która wymaga, by Gregor i Botka wrócili do Podziemia i uratowali jego mieszkańców od zarazy. Jednak tym razem mama nie chce ich puścić… chyba że będzie mogła im towarzyszyć.

Gdy przybywają do podziemnego miasta i choroba dosięga jednej z najbliższych Gregorowi osób, chłopiec zaczyna rozumieć, jaką rolę ma do odegrania w Przepowiedni Krwi. Musi zrobić, co w jego mocy, by powstrzymać broń biologiczną, która zagraża wszystkim stałocieplnym mieszkańcom Podziemia. Tylko jak tego dokonać?


To już moje trzecie spotkanie z Gregorem, Botką, ich rodziną i stworzeniami z Podziemia. Kolejny raz wyruszyłam w niesamowitą podróż i co z tego wynikło? Masa świetnej zabawy! Całą książkę pochłonęłam w 2 godziny, ale żałuję, że ta przygoda trwała tak krótko.

Seria o Gregorze, to seria, która pozwala na powrót do dziecięcych lat po wielu cięższych lekturach, z którymi się stykam. Z tego powodu bardzo ucieszyłam się, gdy dostałam tę książkę. Książkę, która odcięła mnie od świata na te 2 godziny, niesamowicie pochłonęła i sprawiła, że chcę więcej w trybie natychmiastowym!

Suzanne Collins i tym razem nie zawiodła. Wysoki poziom utrzymany, Podziemie i bohaterowie wykreowani mistrzowsko. Książka, mimo że skierowana głównie do młodszych czytelników zapewnia wartką akcję, niebanalną fabułę. Pokocha ją każde dziecko, nawet te, które ciężko zachęcić do czytania. :)

Za możliwość lektury dziękuję


5 komentarzy:

 1. Nie czytałam poprzednich książek z tej serii, ale coś czuję, że mojemu bratu by się spodobała.:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jeśli to książki skierowane także dla młodszych, to chyba znam kogoś, kto chętnie by przeczytał! Dzięki za rekomendację. :) Pozdrawiam!

  www.majuskula.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie przeczytałam jeszcze poprzednich części, ale z wielką przyjemnością sięgnę po nie. Nie widzę jakoś pani Collins w roli pisarza dla młodszego pokolenia, ale mam nadzieję, że moje zdanie zmieni się po przeczytaniu przynajmniej pierwszej części.
  Książka wydaje się ciekawa, a i twoje spostrzeżenia o niej trafne, także chyba się zabiorę za "Gregora i niedokończoną przepowiednię".
  Pozdrawiam,
  Isabelle West
  Z książkami przy kawie

  OdpowiedzUsuń
 4. Z każdą kolejna recenzją mam coraz większą ochotę na tę serię. Początkowo byłem do niej dość sceptycznie nastawiony, jednak teraz jestem pewien, że kiedyś po nią sięgnę :) Mam tylko nadzieję, że się nie zawiodę :D
  http://mybooktown.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Zakochałam się w 2 poprzednich tomach. Czas sięgnąć i po ten :)

  OdpowiedzUsuń

Pisząc komentarz wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych.