piątek, 26 lutego 2016

"KIEDY CZŁOWIEK PRZERADZA SIĘ W BESTIĘ"
"Coś złego wolno i nieubłaganie zbliżało się do niego"


Niebezpiecznie wciągająca mieszanka thrillera psychologicznego i powieści grozy. Książka, która wciąga już od pierwszych stron. 


"Czarna samica kruka zwiastuje śmierć"


Komisarz Eryk Osowski i jego partner Kazimierz Lewandowski  prowadzą śledztwo w sprawie morderstwa młodego mężczyzny, którego zmasakrowane ciało znaleźli wędkarze w trawie tuż przy moście Siekierkowskim. 

Janusz Bronisz, żonaty pracownik Ministerstwa Zdrowia wiódł spokojne, normalne życie, popadł w długi. Jedyny trop to wizytówka z klubu dla gejów. Czy policjanci ustalą sprawcę zabójstwa Janusza?

Jakie nowe fakty ujrzą światło dzienne?


Wkrótce w podwarszawskiej parafii gosposia znajduje...ukrzyżowanego księdza.

 

Kto w ten sposób wyraża swój gniew i wściekłość? 

Czyżby grasował seryjny morderca? 

A może to symboliczny wymiar śmierci?

 

Pojawiają się kolejne ofiary. Rusza operacja "Batalion".

 

"Słyszysz to? Słyszysz ten dochodzący z oddali złowieszczy dźwięk? To szum czarnych kruczych skrzydeł. Ona nadlatuje. A za nią mrok. Mrok umysłu szarpanego obłędem".  

 

Książkę Dariusza Pawłowskiego przeczytałam z ogromnym zaciekawieniem. Dobry pomysł, ciekawa fabuła pełna napięć. Zagadka, którą pragnie się rozwiązać. Realistyczne, drastyczne opisy morderstw, okaleczone zwłoki. To może troszkę przerażać, ale takie jest życie, taka jest praca policji i z tego czerpią satysfakcję...bezwzględni mordercy. I pytania, często bez odpowiedzi. PO CO? DLACZEGO?

To książka o trudnej pracy policji, ale także studium psychologiczne seryjnego mordercy. Próba znalezienia motywów, wytłumaczenie działań  osób czerpiących przyjemność z bólu drugiej osoby. Książka o ludzkich dramatach, cierpieniach prowadzących do nieprzewidywalnych zachowań. Opowieść o ludziach, których dusze spętane są łańcuchami ciemności, walczących z własnymi słabościami, których umysł jest bezsilny, odbywają ten przedziwny "lot nad krawędzią świadomości".Czy Eryk Osowski i Kazimierz Lewandowski zakończą swoje śledztwo sukcesem? Przekonajcie się sami. Jeśli lubicie klimaty filmów "Siedem", "Hannibal" to ta książka z pewnością jest dla was. Życzę ekscytującej lektury!


Za możliwość lektury dziękuję Dariuszowi Pawłowskiemu.


4 komentarze:

 1. Dobra recenzja :) Muszę przeczytać tę książkę :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Książka wydaje się naprawdę dobra! :D

  OdpowiedzUsuń
 3. :) zaciekawiłaś mnie chociaż nie przepadam za kryminałami to kryminał psychologiczny brzmi dobrze :D chętnie bym przeczytała
  Pozdrawiam cieplutko i super recenzja

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetna recenzja! Kawał dobrej roboty!
  Pozdrawiam,
  Isabelle West
  Z książkami przy kawie

  OdpowiedzUsuń

Pisząc komentarz wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych.