poniedziałek, 2 stycznia 2017

MAGICZNY PRZEWODNIK PO FILMIE
Uwaga, uwaga! Przedstawiam wam kolejną gratkę dla fanów Harry'ego Pottera i filmu pt. "Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć". 

Newt Scamander, światowej sławy magizoolog, uważa, że magiczne stworzenia powinny być badane i chronione. Te przekonanie przeradza się w jego życiową misję.  Newt podróżuje po całym świecie w poszukiwaniu przedziwnych, rzadkich okazów i prowadzi badania.  Prawdziwa przygoda rozpoczyna się jednak zimą 1926 roku, gdy Scamander przyjeżdża do Nowego Jorku. Ma przy sobie tylko i wyłącznie walizkę. Pozornie zwyczajny przedmiot okazuje się być domem ogromnej ilości magicznych stworzeń!  W tym czasie coś mrocznego i przedziwnego terroryzuje miasto. Miażdży samochody, wybija szyby w oknach, straszy ludzi. Przerażeni mieszkańcy miasta nie wiedzą, co się dzieje. Czy to mogą być czary...? Urzędnicy MACUSA są przekonani, że stoją za tym zwierzęta Newta. Czarodziej próbuje udowodnić ich niewinność. Uważa, że wszystkie przykre wydarzenia wiążą się z obecnością obskurusa - mroczną i brutalną mocą, która pojawia się, gdy dziecko o magicznych predyspozycjach tłumi swoje zdolności. Urzędnicy nie chcą w to jednak uwierzyć. Jak Newt Scamander ma uratować siebie i swoje zwierzęta, jeśli nikt nie chce słuchać prawdy?

"Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć. Magiczny przewodnik po filmie" to cienka książeczka, którą powinien posiadać każdy miłośnik świata magii.Czy warto sięgnąć po ten przewodnik? I to jak! Przepiękne wydanie emanuje klimatem lat 20, którego nie zabrakło również w filmie.  Zbiór niesamowitych zdjęć i filmowych detali, ale także informacji, które być może umknęły nam w trakcie projekcji filmu. Z tego magicznego przewodnika dowiedziałam się bardzo wiele, a lektura rozwiała wiele wątpliwości. Ponadto książka przybliży ulubione postacie, miejsca, przedmioty, zaklęcia, zwierzęta, magiczne chwile i emocje, które każdy z nas doświadczył siedząc w kinowym fotelu, kiedy to udało się kolejny raz, choć na chwilę, powrócić do magicznego uniwersum Harry'ego Pottera. Niesamowite przeżycie!

Za możliwość lektury dziękuję


4 komentarze:

 1. Muszę kupić! Niesamowite, że jest coś takiego! Wspaniałe uzupełnienie kinowej przygody, zgadzam się.

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiam, muszą ją zakupić w tym roku :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Książka musi być przepiękna. Gdybym była fanką, zapewne bym kupiła :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Kupiona, przeczytana i dodana do półki "Ulubione książki"! Kocham nowy świat, który J.K.Rowling dla nas tworzy :)
  Udało mi się zdobyć kilka pozycji, których niestety nie ma na polskim rynku i muszę przyznać, że to dopiero są perełki :)
  Pozdrawiam,
  www.the-books-in-the-rye.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Pisząc komentarz wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych.