sobota, 7 stycznia 2017

SZALONA PODRÓŻ KULTOWYM BUSEM!


Szalona, niezwykła, wydawałoby się wręcz niemożliwa! Wyprawa do Australii busem i to...za 8 dolarów. Co sprawia, że niemożliwe staje się możliwe? Odwaga, entuzjazm i przede wszystkim chęć realizacji marzeń. Książka Karola Lewandowskiego - szczera, pełna emocji relacja z wyprawy grupy przyjaciół. Stary, zakupiony w 2010 roku bus przemierzył z Karolem i jego ekipą tysiące kilometrów- Gibraltar, Włochy, Francja, Hiszpania, Kanada, Meksyk. Zapewnił zwariowane przygody, noce pod gwiazdami i poznawanie nowych ludzi. Owszem, psuł się, ale determinacja młodych ludzi pchała ich coraz dalej. Chcieli więcej i więcej...

Zwiedzali świat, prowadzili bloga i kanał na YouTube. O ich niezwykłych przygodach było coraz głośniej. Bus się nie rozpadł, trwało to przedziwne wariactwo.

"Przestaliśmy słuchać tych, którzy widzieli tylko przeszkody i zagrożenia. Z pełnym bakiem optymizmu i wiary w siebie postanowiliśmy podjąć się kolejnego wyzwania, zrealizować następne marzenia, które jeszcze niedawno uznalibyśmy za nieosiągalne."

Australia - najbardziej zabójczy kontynent. Pustynie, upały, błyskawiczne powodzie i dzikie zwierzęta, przepisy wizowe. To wszystko studziło entuzjazm zapaleńców. Jednak pozytywna energia i chęć działania zwyciężyły. Cztery miesiące spędzone w Australii to jeden z najciekawszych okresów w życiu tej niezwykłej młodej ekipy. I choć nie do końca prawdą jest, że można się włóczyć po świecie za 8 dolarów ( a ja naiwnie wierzyłam!), to Karol i jego przyjaciele udowodnili, że pieniądze nie zawsze są tą największą przeszkodą. Trzeba liczyć na szczęście i szukać okazji - tanie loty, porady blogerów, no i oczywiście wkład własny. Supertramp to nie tylko ośrodek transportu, to również dom. Wszystko wykonano po kosztach, rozkładana kanapa znaleziona na śmietniku, bagażnik na dach wykonany ze słupków ogrodzeniowych...

Kolejne rozdziały tej rewelacyjnej książki to mega poradnik zapalonego podróżnika z mnóstwem niezwykłych rad i wskazówek - począwszy od przygotowania trasy do szkoły przetrwania. To także super relacja okraszona ogromem emocji i przepięknych zdjęć. Młoda ekipa dzieli się z nami swoimi wrażeniami z pobytu w aborygeńskiej wiosce, spotkania z kangurami, jadowitymi pająkami i wszystkim tym, co spotkali na swej długiej drodze. Pokazują Australię taką, jaką ona jest. Piękną, niebezpieczną i zadziwiającą.  "Busem przez świat.pl" to książka, która mnie urzekła. Dała mi wiarę w realizację nawet najbardziej dziwacznych marzeń. Emanuje energią, młodością i odwagą. Nie mogłam nie odwiedzić www.busemprzezswiat.pl - jednego z najbardziej znanych blogów w Polsce. To prawdziwa wisienka na torcie.

Książka Karola Lewandowskiego to pozycja, po którą musicie sięgnąć. To wspaniała, rozgrzewająca lektura na długie zimowe wieczory. Po jej przeczytaniu nie będziecie mogli spać spokojnie. W głowie same kształtują się plany na własne podróże!

Jedna z wielu NOWOŚCI Księgarni Taniej Książki


Za możliwość lektury dziękuję3 komentarze:

 1. Muszę koniecznie kupić! Zapowiada się rewelacyjna lektura

  OdpowiedzUsuń
 2. O już o tym słyszałam. Dla podróżników i podróżujących - świetna książka.
  pozdrawiam!
  polecam-goodbook.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Słyszałam o Busem przez świat i chętnie sięgnę po tę książkę.

  OdpowiedzUsuń

Pisząc komentarz wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych.