środa, 16 marca 2016

CZARNA SERIA: GORĄCZKA CHWILI
"Czarna Seria" po raz kolejny oczarowuje nas dobrą książką. Kryminałem, który kusi czytelnika swoją fabułą, napięciem, zagadkowością. 

 

Tym razem prezentuję Wam książką Viveci Sten - szwedzkiej mistrzyni sensacji, które poprzednia pozycja  "Na spokojnych wodach", stała się bestsellerem szwedzkiego rynku wydawniczego, a prawa wydawnicze sprzedano do wielu krajów. 


Akcja "Gorączki chwili" rozgrywa się w Sandhamn. Grupa młodych ludzi spędza tu...noc świętojańską. Zapowiada się dobra zabawa. Dziani szesnastolatkowie zamożnych rodziców nie planują ograniczeń. Ta noc ma być wyjątkowa. 


"Z jakiegoś powodu wśród sztokholmskiej młodzieży stało się niemal tradycją, by na noc świętojańską wybierać się na szkiery. Ta wizyta miała tylko jeden cel: upić się do nieprzytomności na pokładzie łodzi albo w jakimś innym miejscu na wyspie."


Dla Adriana i Anny, pary policjantów ta noc należy do jednych z najbardziej pracowitych. Zebrani na plaży turyści odreagowują stres dnia codziennego w różnoraki sposób: alkohol, seks, bijatyki. Dochodzi wtedy do wielu interwencji. 


Ebba Halvorsen zgłasza zaginięcie grupki przyjaciół, z którymi spędzała tą szaloną świętojańską noc. Nie odpowiadają ich komórki, po prostu zniknęli. Czy policjantom uda się odnaleźć kolegów Ebby? Czy to normalne, że ludzie gubią się w taki weekend jak ten? Policja odnajduje na plaży nieprzytomną nastolatkę będącą pod wpływem silnych narkotyków. 


Jonas i Nora rozpoczynają desperackie poszukiwania Wilmy. Kolejny dzień to znalezienie zwłok na plaży młodego chłopaka. Komu zależałoby ukryć zwłoki na odludnej plaży? Rozpoczyna się śledztwo, którego prowadzeniem zajmuje się inspektor Thomas Andreasson. Dawny przyjaciel Nory ma nielada trudne zadanie przed sobą. Czy córka Jonasa Wilma ma coś wspólnego z chłopakiem, którego ciało znaleziono na piasku. Komu zależało na śmierci młodego chłopaka? Każdy ze świadków ma własną wersję wydarzeń...


"Pięcioro młodych ludzi przypłynęło do Sandhamn, żeby bawić się w święto przesilenia letniego. W ciągu zaledwie kilku godzin troje z nich gdzieś sobie poszło i wieczór zakończył się katastrofą."


Książek "Czarnej Serii" nie trzeba chwalić, one są po prostu dobre! Ciekawy pomysł - dynamiczna akcja, niebanalni bohaterowie. To sprawia, że lektura jest prawdziwą przyjemnością. Vivevea Sten ma jeszcze coś wyjątkowego - głębię - przyciągającą czytelnika i  przesłanie, obok którego nie można przejść obojętnie.

To historia młodych ludzi, dla których start w dorosłe życie nie obywa się bez konsekwencji bolesnych, tragicznych. 

Jeśli zaciekawiła Was ta historia koniecznie sięgnijcie po książkę. Czekają na was wielkie emocje.Za możliwość lektury dziękuję 6 komentarzy:

 1. Raczej nie czytam takich pozycji ale mój chłopak już tak. Mówi, że ta lektura moze być ciekawa :)
  Zapraszam na konkurs do mnie w wolnej chwili :)
  Pozdrawiam ^^

  OdpowiedzUsuń
 2. Ta książka mnie prześladuje! Wszędzie ją widzę! To chyba jakiś znak, żeby po nią sięgnąć?
  Świetna recenzja!
  Buziaki!
  StormWind z bloga cudowneksiazki.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Takie szwedzkie klimaty zawsze mi się podobały, więc i ta książka powinna przypaść mi do gustu. Pozdrawiam! :)

  www.majuskula.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Okładka magiczna i zachęcająca. Ale nie po okładce.. fabuła zapowiada się intrygująco :)
  Justyna z livingbooksx.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Książka nie dla mnie, chociaż okładka istotnie jest przepiękna. Taka zagadkowa i budująca napięcie...
  Pozdrawiam i zapraszam na nową recenzję,
  Isabelle West
  Z książkami przy kawie

  OdpowiedzUsuń

Pisząc komentarz wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych.