czwartek, 24 marca 2016

TOP 5 NAJCIEKAWSZYCH PREMIER KWIETNIA
 INWAZJA NA TEARLINGinwazja_na_tearling_okladka2.jpgW pasjonującej kontynuacji bestsellerowej Królowej Tearlingu wrogie Mortmesne najeżdża ziemie Tearlingu, stanowiąc śmiertelne zagrożenie zarówno dla Kelsea, jak i całego królestwa.
Z każdym dniem Kelsea Glynn coraz bardziej oswaja się z rolą władczyni. Kładąc kres zsyłkom niewolników do sąsiedniego Mort, wchodzi w drogę czerpiącej moc z czarnej magii Szkarłatnej Królowej – a ta nie cofnie się przed niczym. Szkarłatna Królowa postanawia wysłać straszliwą armię, by upomnieć się o swoje. Nic już nie powstrzyma inwazji na Tearling.
Lecz gdy mortmesneńskie wojska podchodzą coraz bliżej, Kelsea w tajemniczy sposób udaje się spojrzeć w czasy sprzed Przeprawy i odnaleźć w nich niezwykłą i groźną sojuszniczkę: Lily, która walczy o życie w świecie, w którym już samo bycie kobietą bywa przestępstwem. Przyszłość Tearlingu – i duszy Kelsea – może zależeć od Lily i kolei jej życia, lecz młoda królowa ma bardzo mało czasu, by dowiedzieć się, jaki los spotkał kobietę.
W kolejnej olśniewającej książce Eriki Johansen wracają doskonale znani czytelnikom bohaterowie – w tym Buława i Szkarłatna Królowa – oraz pojawiają się fascynujący nowi aktorzy, przez co ta niezwykła opowieść o magii, tajemnicach i zawziętej młodej bohaterce zyskuje kolejne ekscytujące wymiary.

PIĄTA FALA

 Myślę, że jeśli kiedykolwiek odwiedzą nas kosmici, skutki tego mogą być podobne do skutków odkrycia Ameryki przez Krzysztofa Kolumba. Jak wiadomo, wydarzenie to okazało się niezbyt pomyślne dla rdzennych mieszkańców tego kontynentu.
Stephen Hawking

Czy ludzkość jest w stanie stawić czoła inwazji obcej cywilizacji, tysiąckrotnie bardziej zaawansowanej niż nasza?
Nie.
Wystarczyły cztery fale kosmicznej inwazji, by z siedmiu miliardów ludzi ocalała zaledwie garstka. Rozrzuceni w różnych miejscach okupowanej planety walczą o przetrwanie. Od wymarłych miasteczek, przez płonące metropolie, po obozy dla uchodźców i tajne bazy wojskowe - każdy z bohaterów powieści Yanceya próbuje przetrwać i zrozumieć, co się stało i kim są kosmici, którzy postanowili wymordować całą ludzkość.

Pierwszy tom doskonałej sagi Ricka Yanceya przywodzi na myśl dokonania klasyków literatury i kina science fiction, ale prezentuje całkowicie świeży i nowy obraz kosmicznego konfliktu.

Poznaj najlepszą powieść fantastyczną 2013 roku, zanim wszyscy zaczną zachwycać się filmem!


SZÓSTA APOKALIPSA

Szósta Apokalipsa Odległa wojskowa stacja badawcza wysyła rozpaczliwy sygnał, zakończony rozpaczliwym żądaniem: `Zabijcie nas wszystkich!`. Z sąsiedniej bazy wyrusza ekspedycja ratunkowa, która stwierdza na miejscu nie tylko śmierć całego personelu stacji, ale zagładę każdego żywego organizmu w promieniu osiemdziesięciu kilometrów. Teren jest całkowicie wyjałowiony, a tajemnicza zaraza wciąż się rozprzestrzenia.
Komandor Grey Pearce i jego oddział Sigma muszą unieszkodliwić zagrożenie, którego źródła tkwią w zamierzchłych czasach, gdy Antarktyda była zielona, a życie na ziemi wciąż balansowało na ostrzu noża. Podążając za wskazówkami na starej mapie z bilioteki aleksandryjskiej, oddział Sigma odkryje zagadkę lodowego kontynentu i tajemniczej formy życia ukrytej pod śniegiem. Stawką w tej misji jest przetrwanie rodzaju ludzkiego.


 DZIENNIK CWANIACZKA : STARA BIEDA

Dziennik cwaniaczka. Stara bieda Część 10 Czy może być coś gorszego od wyprawy samochodowej z prosiakiem?
Jasne. Całkiem sporo rzeczy. Dziadek, który okupuje komputer wnuczka, romansując na portalach randkowych dla staruszków. Mama, która potajemnie przyczepia synowi do sznurowadła lokalizator dla zwierząt. Tata, który wie, kiedy jego dzieci trzymają nogi na stole, bo gdzieś w domu zamontował kamerkę internetową (niewykluczone, że w pluszowej kaczce). I w ogóle wszyscy dorośli, którzy twierdzą, że w ich młodości świat wyglądał lepiej. Bez sensu!
Co na to Greg Heffley? Nie jest zachwycony. Zwłaszcza że szkoła chce mu zafundować straszliwy powrót do przeszłości...

Jeff Kinney jest twórcą internetowych gier komputerowych oraz serii książek `Dziennik cwaniaczka`, numeru jeden na liście bestsellerów `New York Timesa`. W 2009 roku czasopismo `Time` umieściło go wśród Stu Najbardziej Wpływowych Ludzi Świata. Jeff stworzył też poptropica.com, jeden z Pięćdziesięciu Najlepszych Portali Internetowych według `Time`. Dzieciństwo spędził w Waszyngtonie, a w 1995 roku przeniósł się do Nowej Anglii. Obecnie mieszka na południu Massachusetts z żoną i dwoma synami.


WIOSKA MORDERCÓW

 Pewnego majowego dnia w ogrodzie zoologicznym w Berlinie dochodzi do makabrycznej zbrodni. Kiedy na miejscu zdarzenia zjawia się policjantka Sanela Beara, zastaje chaos i zamieszanie. Kilka dni później prasa opisuje przerażające okoliczności zdarzenia i ujawnia nazwisko kobiety podejrzanej o popełnienie przestępstwa. Charlie Rubin przyznaje się, że to ona dopuściła się tej zbrodni. Sanela jednak ma wątpliwości i rozpoczyna własne dochodzenie w tej sprawie.
Profesor Gabriel Brock i młody psycholog Jeremy Saaler, którzy mają przygotować opinię na temat poczytalności Charlie Rubin, zaczynają podejrzewać, że zabójstwo ma coś wspólnego z dzieciństwem podejrzanej, spędzonym w Wendisch Bruch, niewielkiej wiosce w Brandenburgii, gdzie nie ma już ani jednego mężczyzny... I tylko psy szczekają tak jak przed laty, zwiastując swoim ujadaniem nadchodzące nieszczęście.


Nikt nie potrafi tak dobrze opisać niemieckiego konfliktu Wschód-Zachód jak Elisabeth Herrmann.
`Grazia`

Elisabeth Herrmann jest autorką ekscytujących thrillerów.
`WAZ Westdeutsche Allgemeine`

Bardzo ciekawa historia do końca trzymająca w napięciu!
`Münchner Merkur`

12 komentarzy:

 1. "Dziennik Cwaniaczka" przywodzi wspomnienia z dzieciństwa! Ach, te spacery do biblioteki po pozycje tego "pokroju" to jedne z najlepszych książkowych wspomnień <3 Ale ja czekam na "Dwór cierni i róż" i "Ugly Love"! :)
  Buziaki!
  BOOKBLOG

  OdpowiedzUsuń
 2. Ojej nie słyszałam o żadnej z tych zapowiedzi... :) dzięki za zwrócenie uwagi

  OdpowiedzUsuń
 3. Mnie na razie nic nie interesuje. I w sumie, mam nadzieję, że tak zostanie. Przynajmniej mój portfel nie będzie krzyczał ;)

  http://k-a-k-blogrecenzencki.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Ale Piąta fala już jest przecież ;) Mnie książka totalnie rozczarowała.

  OdpowiedzUsuń
 5. Dla mnie tym razem nic, ale dla brata Dziennik cwaniaczka jak najbardziej ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Fajnie, że wychodzi film "Piąta fala", ale chciałabym już 3 część :) I muszę w końcu przeczytać "Królową Tearlingu" :D
  Pozdrawiam,
  Jessie
  http://lifting-pages.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja czekam na "Piątą falę" w filmowej wersji, a ogólnie nic więcej z powyższych zapowiedzi nie zainteresowało mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 8. "dziennik cwaniaczka"! Ksiązka mojego dzieciństwa haha <3/Karolina

  Dwie Perspektywy Blog [Klik]

  OdpowiedzUsuń
 9. "Wioska morderców" mnie bardzo zainteresowała. Chyba się skuszę.

  OdpowiedzUsuń
 10. "Inwazja na Tearling" - koniecznie muszę zakupić, gdy będę miała taką możliwość. Pierwsza część czeka już na półce :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Och, tak ♥♥♥
  Piąta fala :3

  OdpowiedzUsuń

Pisząc komentarz wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych.