sobota, 12 grudnia 2015

GREGOR I PRZEPOWIEDNIA ZAGŁADY


KSIĘGA II KRONIK PODZIEMIA










"Gregor i Niedokończona Przepowiednia"  otwierający serię "Kroniki Podziemia", był jej debiutem książkowym, i to bardzo udanym. W kolejnych latach powstawały kolejne części pięcioksięgu o przygodach Gregora i jego przyjaciół w tajemniczym Podziemiu pod współczesnym Nowym Jorkiem.  "Gregor i Przepowiednia zagłady" jest 2 częścią tych wspaniałych, nieprawdopodobnych przygód nastolatka.


Od ostatniej podróży do Podziemia w życiu Gregora wiele się zmieniło. Nie tylko przeżył on niesamowite chwile, niektóre pełne uśmiechu i radości, ale niektóre także strachu. Musiał stanąć twarzą w twarz ze swoimi lękami. Było warto - Gregor odnalazł zaginionego ojca. Wszyscy myśleli, że ich życie wróci do normy. Ale pewnego dnia wszystko się zmienia. Nieoczekiwanie Botka - młodsza siostra Gregora zostaje porwana, i to nie przez byle kogo! Przez Karaluchy z Podziemia. 


Dlaczego tak się stało?

Czy to ma coś wspólnego z Przepowiednią Zagłady?
Jaką cenę przyjdzie Gregorowi zapłacić za ryzykowne decyzje?

Sięgnijcie po książkę! :)


Suzanne Collins raz jeszcze udało się odtworzyć niesamowity klimat Podziemia, pozwolić na podróż razem z Gregorem. Dużym plusem są rozbudowane opisy dotyczące Podziemia, dzięki którym możemy jeszcze lepiej poznać tę krainę. Wartka akcja, wciągająca fabuła to gratka szczególnie dla młodszych czytelników, ale również i dla tych starszych. Duża czcionka w szczególności ułatwi czytanie tym pierwszym. W moim wypadku sprawiła, że pochłonęłam tę książkę w dwie godziny! :) "Gregor i Przepowiednia Zagłady" dostarczą Wam jeszcze więcej emocji i przygód niż poprzednia część! :)




Za możliwość wędrówki do Podziemia dziękuję
 









9 komentarzy:

 1. Nie szczególnie lubię książki tego typu, jednak Collins pisze według mnie świetnym językiem, dzięki czemu łatwo nam jest się wczuć w emocje bohaterów i wyobrazić sobie otaczający ich świat :)

  Zapraszam : ksiazkowy-termit.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Książka, tak jak i cała seria świetna. To co ważne to, że książka "dorasta" razem z czytelnikiem - widać to pomiędzy pierwszą i drugą częścią. O tym i jeszcze parę słów o książce na naszej recenzji pod tym linkiem:
  http://moznaprzeczytac.pl/gregor-i-przepowiednia-zaglady-ksiega-ii-kronik-podziemia-suzanne-collins/
  Zapraszamy!

  OdpowiedzUsuń
 3. Same dobre opinie słyszę na temat tej książki. W końcu muszę się z nią zapoznać. :)
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie jestem do końca przekonana, ale może... ;)
  Pozdrawiam!
  Hon no Mushi

  OdpowiedzUsuń
 5. Ta książka bardzo mi się podobała :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Nigdy wcześniej nie słyszałam o tej serii..Ale chyba muszę ją wpisać na listę do przeczytania

  OdpowiedzUsuń
 7. Przepiękna okładka :)
  Czytałam Igrzyska Śmierci i bardzo mi się podobały, więc może z tą książką będzie podobnie :D
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Przepiękna okładka :)
  Czytałam Igrzyska Śmierci i bardzo mi się podobały, więc może z tą książką będzie podobnie :D
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Collins to jedna z moich ulubionych autorek. Jeszcze nie miałam przyjemności sięgnąć po tę pozycję, ale pewnie niedawno to zrobię. Okładka jest przepiękna ;) "Igrzyska Śmierci" kocham, więc mam nadzieję, że na tej książce się nie zawiodę. Autorka pisze bardzo fajnym językiem.

  OdpowiedzUsuń

Pisząc komentarz wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych.