poniedziałek, 30 października 2017

TY TEŻ KŁAMIESZ W INTERNECIE...?Vicky Decker nie zawsze jest sobą. Stworzyła dwie wersje siebie. Jedną realną, drugą zaś internetową. O ile w prawdziwym życiu jest niezwykle nieśmiałą osobą, która ma problem ze zjednywaniem sobie ludzi, znalezieniem przyjaciół, to Internet otwiera jej okno na świat. Tam nie jest zwykłą szarą myszką. Jest @Observi, którą kochają miliony internautów. Dzięki nieprawdziwemu wizerunkowi Vicky zyskuje coraz większą sławę. Zaczynają interesować się nią nawet gwiazdy, a fascynacja jej osobą wciąż rośnie i rośnie. Ma coraz więcej followersów, zbiera tysiące lajków i komentarzy. Ale czy to jest jedyną rzeczą potrzebną do szczęścia? Czy sława @Observi stłumi w Vicky poczucie ninewyobrażalnej samotności?

#Niewidzialna to książka, którą powinien przeczytać każdy nastolatek. Pod całą otoczką Internetu, Instagrama i parciu na followersów, kryje się coś dużo więcej. Kryje się mądra opowieść o tym, co w życiu jest naprawdę ważne. To analiza potrzeby kreowania nowego, całkowicie odmiennego wizerunku i desperackie poszukiwanie kontaktu z drugim człowiekiem, a jednocześnie odkrywanie prawdziwego ja. Sięgając po tę książkę nie spodziewałam się, że trafię na tak mądra powieść. Bo niby co błyskotliwego można napisać jeszcze o relacjach, które mają miejsce w internecie,
o internetowym życiu i kreowanych tam, często fałszywych, wizerunkach? Okazuje się, że wiele
i można zrobić to w całkiem fajny sposób. Taki, by przekazać coś ważnego przez zabawę. 

Książka Sharon Huss Roat jest lekką, dość niezobowiązującą, ale zaskakująco błyskotliwą opowieścią o życiu. To historia, z którą może utożsamić się wielu nastolatków, ale nie tylko. Teraz, gdy świat rzeczywisty niemal zastępuje świat wirtualny, zmieniają się priorytety. Książka udowadnia, że nie tak powinno być. Wskazuje, co w życiu ważne, a co ważniejsze. Jest też wspaniałym powiewem świeżości na rynku wydawniczym i zakasowuje powieści tego typu np. "Milion odsłon Tash". 

Za możliwość lektury dziękuję


14 komentarzy:

 1. Bardzo ciekawy pomysł na książkę, bardzo na czasie. Nowe technologie, nowe problemy ;) Fabuła przypomina mi odrobinkę "Nerve" ale w taki dobry sposób.

  booklicity.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Książka porusza tematykę aktualną, myślę że warto po nią sięgnąć. Dużo jest takich osób jak główna bohaterka. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. To może być dobre.Czytałam ,,Milion odsłon Tash'' i choć była to książka całkiem w porządku to jednak miałam poczucie, że ten temat można ugryźć lepiej. Może teraz będę w 100% zadowolona.

  OdpowiedzUsuń
 4. Książka zdecydowanie warta uwagi.Daje do myślenia.:)
  kocieczytanie.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Myślę, że mogłabym przeczytać i pewnie to zrobię, ale nie będę się za nią szczególnie rozglądać.

  OdpowiedzUsuń
 6. Interesuję się pychologią internetu i chętnie przeczytam żeby sprawdzić, co w tym temacie przedstawia książka. Chociaż oczywiście wiem, że to fikcja literacka.

  OdpowiedzUsuń
 7. Wielkiej ochoty na nią nie mam, ale kto wie... ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Szczerze to zainteresowałaś mnie tą pozycją, więc sobie ją zapiszę i przeczytam kiedyś.

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie ciągnie mnie do tej książki. Temat ciekawy i bardzo katulany, ale jakoś ja nie mogę się przełamać, aby przeczytać powieść, która go porusza. Sama nie wiem z czego to wynika...
  Pozdrawiam :P

  OdpowiedzUsuń
 10. Wydaje się ciekawa, jednak chyba ją sobie odpuszczę:)

  OdpowiedzUsuń
 11. Pierwszy raz słyszę o tej książce, nie ukrywam bardzo mnie nią zainteresowałaś. Także dodaje do listy książek do przeczytania :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Chociaż ostatnio często spotykam się z tą książką i pozytywnymi opiniami na jej temat, coraz mniejszą mam ochotę, aby po nią sięgnąć.

  A może po prostu teraz kłamię...?

  OdpowiedzUsuń
 13. Lektura nie na teraz.... ale nie mówię nie!

  OdpowiedzUsuń
 14. Ciekawy temat na książkę i bardzo na czasie :)

  OdpowiedzUsuń

Pisząc komentarz wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych.