niedziela, 26 czerwca 2016

ZAGROŻENIOLOGIA

Zdajecie sobie sprawę, że zagrożenia czyhają na was wszędzie? Czają się za rogiem, w każdym najmniejszym zakamarku. Jak ich unikać i jak sobie z nimi radzić? Cieszcie się, że jest ktoś taki jak Doktorr Noel Strefa. Brzmi absurdalnie? To czytajcie dalej...

"Cześć, czytelniku.
Nazywam się Doktorr Noel Strefa i jestem
ZAGROŻENIOLOGIEM.
Tak naprawdę to jestem JEDYNYM ZAGROŻENIOLOGIEM
NA ŚWIECIE.
Wiem, że tak, bo sam wymyśliłem słowo
"ZAGROŻENIOLOG" 

Podczas gdy my postrzegamy świat jako piękne i ekscytujące miejsce, a o zagrożeniach myślimy raczej rzadko ( bo przecież wypadki zdarzają się innym, nie nam) dla zagrożeniologa świat jest okropnym miejscem. Mamy jednak szczęście, że chciał podzielić się z nami swoją wiedzą. Stworzył  niezwykły podręcznik unikania zagrożeń, dzięki któremu możemy wykwalifikować się na prawdziwego zagrożeniologa w krótkim czasie. Wiedzcie jednak, że nie będzie łatwo! Po całej nauce czeka was egzamin.

Och, czego wy tu nie znajdziecie! Sięgnijcie a dowiecie się jak sprawdzić, czy wasz kot jest tygrysem, czy pies jest młodym wilkiem, ale przede wszystkim ( i co najważniejsze!) dowiecie się jak unikać ataku rekina klozetowego. Nie, nie żartuję. Taka jest książka "Zagrożeniologia". Pełna humoru, przydatnych rad i emanującego z treści szaleństwa!

Książka Davida O'dohertego to prawdziwy podręcznik obrony przez złem całego świata. Idealna dla dzieci i młodzieży. Bo to dla nich przeznaczona jest ta pozycja. Prosty, niepoetycki język i ilustracje na każdej ze stron. No i jeszcze sam Doktorr Noel Strefa - z niego to jest dopiero kawał czubka :) Szaleństwo...ale może coś w tym jest? Pamiętajcie, zagrożenia czają się wszędzie!


Za możliwość wykwalifikowania się na zagrożeniologa dziękuję

 

7 komentarzy:

 1. Nie wiem, nie przyciąga mnie jakoś ta książka..

  OdpowiedzUsuń
 2. Pomysł ciekawy, ale nie ciągnie mnie na razie ;D
  Pozdrawiam ;)
  Książki bez konserwantów

  OdpowiedzUsuń
 3. Tytuł i pomysł oryginalny, a to jest zwykle typ powieści, po jakie sięgam - nietuzinkowe i zupełnie inne od wszystkich tych sztampowych powieści dla młodzieży i dzieci. Z chęcią sięgnę!

  Pozdrawiam,
  http://faaantasyworld.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Moja nastoletnia bratanica byłaby zadowolona z porad, które zaserwował czytelnikom Doktorr Noel pisząc ten poradnik. ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Uwielbiam takie szalone książki. Muszę ją mieć!

  OdpowiedzUsuń
 6. Mimo że już nie jestem młodzieżą chętnie sięgnę :D
  http://reading-mylove.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. Oj ciekawa pozycja... a im więcej śmiechu tym lepiej.

  OdpowiedzUsuń

Pisząc komentarz wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych.