piątek, 10 czerwca 2016

WITAJCIE W ŚWIECIE CELEBRYTÓW

Witajcie w świecie celebrytów. Wykreowanym przez media jako świat niesamowity, fascynujący, intrygujący. Świat wiecznego szczęścia, zabaw, uciech. Sięgnijcie po "Niezrównanych", by przekonać się, że nie do końca tak jest. W rzeczywistości świat celebrytów oparty jest na kłamstwach, plotkach. Wejdźcie do świata, którego głównym fundamentem są pieniądze, a dla sławy jest się w stanie zrobić dosłownie wszystko. 

Madison stwarza pozory księżniczki z bajki, której życie usłane jest różami. Jednak tak naprawdę pod tą otaczającą ją skorupą znajduje się całkiem inna dziewczyna.  Wspaniałe życie jest tylko przykrywką, kłamstwem.. Dziewczyna skrywa przeszłość przed innymi. Jednak mimo wielu przeszkód udało jej się odnieść sukces. Ale czy mimo tego co zyskała jest szczęśliwa? Popularność, pieniądze... to wszystko czego jej trzeba?

Z drugiej strony Layla - nastolatka marząca o studiach dziennikarskich. Niestety jej chłopak - surfer może stanąć na drodze do spełnienia tych marzeń. Layla nienawidzi celebrytów, pragnie udowodnić wszystkim jak zakłamany i ograniczony jest ich świat. Jak płytcy i bezwartościowi są celebryci. 

Tommy nie przyjechał do Los Angeles, by tak jak zaplanował dla niego los, pracować w sklepie z gitarami Farringtona. Miał wielki talent. Grał na gitarze, śpiewał. Pragnął być traktowany serio, wykonywać dużo bardziej poważną pracę, być kimś. No i Ira - bogaty, elegancki, wysoko pozycjonowany mężczyzna, który staje na jego drodze.

Aster - pochodzi z zamożnej rodziny, w której wykształcenie jest ważne, ale nie wykorzystywane w dalszym życiu. Inteligencja na papierze wystarczy. Kobiety mają rodzić dzieci, włóczyć się po luksusowych sklepach, a o pracy nie ma mowy. 

Ich drogi zejdą się za sprawą konkursu mającego promować kluby Iry Redmana. Udział w nim to dla nastolatków prawdziwa szansa. Szansa na wybicie się, ale również na łatwy zarobek. Bohaterowie nie zważają na konsekwencje jakie niesie za sobą ta forma sprawdzenia się. 

"Niezrównani" to lekka, przyjemna powieść. Nie zaskoczyła mnie ani nie urzekła. Język równie prosty co fabuła. Mało intrygująca, jednak na swój sposób ciekawa i z morałem. Wydaje mi się, że Alyson Noel swą powieścią chciała przestrzec nastolatków przed upartym, nieracjonalnym dążeniem do sławy, która zmienia życie całkowicie. Sława = koniec prywatności, podporządkowanie swojego życia. Ciągłe dbanie o wizerunek, żądza pieniądza i zatracenie się w świecie całkowicie tego nie wartym. Zagubienie własnej tożsamości wśród błysków lamp, reflektorów. "Niezrównani" to książka-przestroga i właśnie dlatego jest warta przeczytania. Wszyscy zafascynowani światkiem celebrytów, a może i Ci planujący karierę powinni po nią sięgnąć.

Za możliwość przeczytania książki dziękuję

 7 komentarzy:

 1. Mnie również ta książka nie urzekła, aczkolwiek uważam, że poruszone problemy są ważne i należy o nich mówić. Czekam na drugi tom. ;)

  Pozdrawiam,
  czytanienaszymzyciem.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. o książce słyszę wiele i to wcale nie pozytywnie :/ Jednak z opisu i nauk jakie można wynieść z tej książki jestem nią zainteresowana i gdy tylko wygrzebię się z książek, które na mnie jeszcze czekają, to chętnie sięgnę i po nią :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Na jakieś letnie popołudnie, czemu nie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Idealna na rozluźnienie i tak zwane odmóżdżenie. ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Chętnie kiedyś przeczytam dla relaksu ;)
  http://reading-mylove.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Mnie ta powieść również nie urzekła i nie sięgnę po kontynuację losów bohaterów :) Nie mój typ literatury, nieco się wynudziłam.
  Justyna z livingbooksx.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. Na razie chyba nie jestem przekonana do tej książki. Wydaje się być dosyć przeciętna, skoro nie zaskakuje ;)

  OdpowiedzUsuń

Pisząc komentarz wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych.