wtorek, 21 czerwca 2016

JAK UKARAĆ NIEŚMIERTELNEGO?

Wyobraźcie sobie, że zajmujecie jedno z najważniejszych miejsc na Olimpie, cieszycie się chwałą, niesamowitymi zdolnościami, a ambrozja leje się strumieniami. Brzmi fantastycznie, prawda? W takim miejscu to tylko żyć, nie umierać! Ale gdy się nabroi... nawet nieśmiertelnego czeka kara. Apollo rozgniewał swojego ojca Zeusa i został strącony z Olimpu. Całkowicie zdezorientowany ląduje
w Nowym Jorku. Jakby tego było mało, od tego momentu jest zwyczajnym nastolatkiem. Pozbawiony nadprzyrodzonych mocy liczący cztery tysiące lat bóg musi nauczyć się, jak przeżyć we współczesnym świecie, dopóki nie zdoła jakoś odzyskać przychylności Zeusa. Czy łatwo jest odnaleźć się w naszym świecie, gdy w starożytnej Grecji wszystko było lepsze?! ( z wyjątkiem internetu i rogalików
z czekoladą)


Niestety Apollo ma wielu wrogów: bogów, potwory i ludzi, którzy chcieliby jego ostatecznej zagłady. Potrzebuje pomocy, a do głowy przychodzi mu tylko jedno miejsce, w którym może jej szukać – enklawa współczesnych półbogów znana jako Obóz Herosów. Jest jednak pewien problem... czy nieśmiertelnikowi uda się wejść do miejsca tak bardzo przepełnionego magią? Kim okaże się Meg? - dziewczynka, którą spotkał w Nowym Jorku. "Nigdy nie zrozumiem, jak wy, śmiertelnicy, potraficie z tym żyć. Jesteście przez cały czas uwięzieni w worku z mięsa, niezdolni do przeżywania tak zwyczajnych przyjemności jak zmiana w kolibra albo rozpłynięcie się w czyste światło".


Autor po książkach "Magnus Chase i bogowie Asgardu" i "Big red tequila"  kolejny raz udowodnił mi jak wielki geniusz pisarski w nim drzemie. Książki młodzieżowe Ricka Riordana to połączenie dwóch światów: współczesnego i tego jakże odległego. I to chyba właśnie młodzieżówki bardziej skradły moje serce. Pełne specyficznego humoru, przygód, na tle innych wyróżniające się wartką akcją. Książki Ricka są niezastąpione. Świadczy o tym rzesza fanów na całym świecie. Kochajmy mitologię, kochajmy twórczość Riordana. Sięgnijcie, a przepadniecie w tej historii! "Ukryta wyrocznia" zabierze was w niesamowity świat mitów w całkiem nowej odsłonie. To książka dla wszystkich, którzy kochają mitologię, ale nie tylko. 

Nie wiem czy wiecie, ale nie czytałam książek o Percym Jacksonie. Ostrzegano mnie przed spoilerami. Nie wyczułam nic takiego. Raczej nie było żadnych istotnych informacji z przeszłości. Czytajcie śmiało i bawcie się równie wspaniale jak ja :) 

Za możliwość lektury dziękuję

 


7 komentarzy:

 1. Mój brat by się cieszył z tej lektury z całą pewnością!

  OdpowiedzUsuń
 2. Choć po książkę raczej nie sięgnę (po prostu nie moja tematyka), to polecę znajomemu. Ja z kolei chętnie przygarnęłabym tego psiaka! Uroczy :)
  Pozdrawiam i zapraszam do siebie ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawa recenzja. Książka jest dla mnie :) W najbliższym czasie postaram się ja przeczytać.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Percy jest genialną serią, a na "Ukrytą wyrocznię" już się czaję i niedługo ją sobie kupie <3

  OdpowiedzUsuń
 5. Uwielbiam Ricka, a ta powieść jest na mojej liście "must read". <3

  OdpowiedzUsuń

Pisząc komentarz wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych.