piątek, 3 czerwca 2016

RICK RIORDAN W ODSŁONIE DLA DOROSŁYCH!

Z pewnością nie muszę wam przedstawiać Ricka Riordana. Tym razem autor bestsellerowcyh serii: "Percy Jackson i bogowie olimpijscy", "Kroniku rodu Kane", czy "Miecza Lata" daje nam się poznać jako mistrz kryminału. Jego "Big Red Tequila" to książka, którą musicie przeczytać.

Jackson "Tres" Navarre wraca po dziesięciu latach do swojego rodzinnego San Antonio. Wraz ze spotkaniami z bliskimi wracają wspomnienia. Maj 1985 roku. Szary pontiac rocznik 1976, z czarnymi szybami, bez tablic rejestracyjnych. To z niego padły strzały. 


"Szeryf Jackson Navarre zastrzelony w brutalnym napadzie we czwartek wieczorem przed swoim domem w Olmos Park. Zastępca szeryfa Kelley oraz syn szeryfa przyglądali się bezradnie odjeżdżającym zabójcom." 

Taka skaza nie znika. Wyjazd Jacka to ucieczka przed tragedią, przed samym sobą. Powrót to poszukiwanie odpowiedzi na najtrudniejsze pytanie. Kto jest winien śmierci ojca? To próba zamknięcia najtrudniejszego rozdziału. 

Spotkanie z Karlem Kelleyem - dawnym przyjacielem ojca nie wnosi wiele nowego. Zaraz po tragedii akta śledztwa utajniono, zajęło się nimi FBI. Tej sprawie przyglądali się prawie wszyscy: hrabstwo, policja. Wszystkim zależało żeby coś ugrać, żeby znaleźć coś nowego, czego nikt wcześniej nie znalazł. Niestety to było bez szans. Komu zależało zatem na śmierci szeryfa? I to na trzy miesiące przed odejściem na emeryturę. Tres Navarre się nie poddaje. Chce wyjaśni zagadkową śmierć ojca. Nie ulega wątpliwości, że wsadził kij w mrowisko. Im bardziej zgłębia tajemnicę sprawy, tym bardziej wydaje się ona aktualna. Na światło dzienne wychodzą coraz to nowe fakty. To jednak nie wszystko. Tressowi i jego najbliższym zaczyna grozić prawdziwe niebezpieczeństwo. Czy mistrz tai chi uratuje kobietę, którą od dawna kocha? Czy dosięgnie go mafijna teksańska sprawiedliwość? Jak zachowają się jego dawni przyjaciele?

Wartka akcja, moc intryg i ten niepowtarzalny teksański klimat sprawiają, że książkę czyta się jednym tchem. Tres Navarre - nielicencjonowany prywatny detektyw i amator tequili pozyskał moją sympatię już od pierwszych stron. Jego skłonność do wpadania w tarapaty, a jednocześnie honorowe podejście do rodzinnej sprawy sprawiają, że fabuła wciąga czytelnika. Napady, porwania, strzelaniny i... różne oblicza miłości, to główne przewijające się wątki tej książki. Sprawy niedokończone czekają na swój finał. 

Sięgnijcie po tę książkę, a nie będziecie rozczarowani. Z pewnością będziecie chcieli dowiedzieć się, czy "notatki z grobu ojca" pozwolą Tresowi zakończyć stare i rozpocząć nowe życie.


Za możliwość lektury dziękuję
 

12 komentarzy:

 1. kocham wujka Ricka za jego Percy'iego i na pewno po nią sięgnę <3

  OdpowiedzUsuń
 2. Najpierw Percy :) Jestem tu pierwszy raz, fajny szablon :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Najpierw Percy :) Jestem tu pierwszy raz, fajny szablon :)

  OdpowiedzUsuń
 4. O Riordanie dużo słyszałam, ale jakoś nie mogę się do niego przekonać - bo książki młodzieżowe to jednak nie moje klimaty. Jednak do takiej "dorosłej" historii, to czemu nie! :D
  medycy nie gęsi, też książki czytają!

  OdpowiedzUsuń
 5. Uwielbiam Riordana i całkowicie namówiłaś mnie do przeczytania tej książki! <3

  OdpowiedzUsuń
 6. Gdy brat dorośnie nieco na pewno polecę mu tą książkę. Ja sama niestety materialnie nie mam na nią czasu i miejsca. :(

  OdpowiedzUsuń
 7. Powieści tego autora dopiero przede mną. Słyszałam o nim tyle dobrego, że muszę sięgnąć po jego twórczość a bardzo chciałabym zacząć właśnie od tej pozycji :)
  Justyna z livingbooksx.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie spodziewałam się, że Rick Riordan pisze też bardziej "poważne" powieści, dla dorosłych. ;) Jego seria o Percym Jacksonie bardzo przypadła mi do gustu, ciekawa jestem, czy i ta powieść by mi się spodobała. :)

  Królowa Książek zaprasza do swego królestwa!

  OdpowiedzUsuń
 9. Teqiula i zagadki kryminalne- to lubię!

  OdpowiedzUsuń
 10. Nie czytałam żadnej książki tego autora, aż wstyd. Nadrobię zaległości i wtedy może przyjedzie kolej i na inne jego książki. :)

  Dwiestronyksiazek.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 11. Po raz pierwszy spotykam się z klimatem kryminału utrzymanym w teksańskim stylu. Fabuła brzmi ciekawie, zwiastując emocjonującą lekturę. :)

  OdpowiedzUsuń

Pisząc komentarz wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych.