czwartek, 25 maja 2017

STARCIE MAGICZNYCH KRAIN - "WOJNA ŚWIATŁA I CIEMNOŚCI"
Hrabia Artis z Królestwa Draxban odkrywa prastary mechanizm, który pozwala na swobodne przemieszczanie się między krainami. Nie przewidział jednak, że to wielkie odkrycie przyniesie również wiele konsekwencji, a nie tylko i wyłącznie same dobrodziejstwa. Głównym niepożądanym skutkiem będzie obecność sił nieczystych, które dopiero teraz zaczynają ujawniać swą siłę i siać spustoszenie w magicznych krainach. Rozpoczyna się walka. Walka pomiędzy dobrem a złem - tytułowymi światłem i ciemnością. Armia składająca się z wampirów, demonów, wiedźm i innych mrocznych istot stanie przeciwko armii ludzi i Aniołów, które przerażeni ludzie musieli błagać o pomoc.  Żadna ze stron nie przepuszcza jednak, że konflikt obudzi o wiele potężniejszą siłę, która trwała przez wieki w uśpieniu... Dopiero wraz z pojawieniem się tak niebywałego niebezpieczeństwa rozpocznie się prawdziwa walka...

"Wojna Światła i Ciemności" to potężne uniwersum złożone z siedmiu magicznych krain, przepełnione fantastycznymi istotami, skrywającymi unikalny czar i własne tajemnice. Forest Blackwood napisał książkę, w której każdy odnajdzie coś, czym będzie mógł się zachwycić. To idealna pozycja dla fanów fantastyki, którzy pragną odkrywać ponadprzeciętne światy, poznać nietuzinkowych bohaterów, których akurat w tej pozycji w żadnym wypadku nie brakuje! Forest Blackwood zadbał o to żeby czytelnicy czuli się pochłonięci przez książkę. Czytając "Wojnę Światła i Ciemności" zapomina się o rzeczywistym świecie. Ten stworzony przez autora jest o wiele bardziej fascynujący i intrygujący. Książek, w których głównym wątkiem jest walka dobra ze złem jest multum. Czym więc wyróżnia się proza Foresta Blackwooda? Autor pisze w sposób niezbyt lekki, nieco skomplikowany, a kolejnym problemem może być natłok bohaterów - przyznaję, że chwilami gubiłam się w treści. Mimo to książkę polecam, gdyż jestem oczarowana sposobem, w który autor wykreował świat, gdzie rozgrywa się akcja powieści. Wystarczy tylko porządnie skupić się na książce i dać się porwać w wir akcji - nieprzewidywalnej, pełnej zwrotów. 

Książka "Wojna Światła i Ciemności" przepełniona jest magią i magicznymi stworzeniami. Świetna pozycja dla fanów poważniejszego fantasy przepełnionego przemocą, walką. Forest Blackwood zrobił kawał dobrej roboty. Polecam.


Za możliwość lektury i objęcia książki patronatem medialnym dziękuję


3 komentarze:

  1. To zdecydowanie książka nie dla mnie. ;/ Już może bardziej dla mojej koleżanki czy brata, oni lubią te tematy. ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Zdecydowanie nie moje klimaty;) Pozdrawiam;)

    OdpowiedzUsuń
  3. A ja chcę przeczytać, zapowiada się świetnie. Tylko co wydawnictwo robi z tymi okładkami, są okropne.

    OdpowiedzUsuń

Pisząc komentarz wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych.