środa, 5 kwietnia 2017

KASA, SEKS, ZEMSTA!

Szyty na miarę garnitur, markowe skarpety, służbowy blackBerry i co noc inna poznana w internecie dziewczyna. Tak wygląda codzienne życie Todda Kenta. Ten 32-letni mężczyzna ma tylko jedno pragnienie. Marzy o sfinalizowaniu bardzo ważnej transakcji finansowej w banku inwestycyjnym L. Cecil. Chce zostać najmłodszym w historii dyrektorem generalnym prestiżowej firmy na Wall Street. Los się do niego uśmiecha. Założyciel popularnej aplikacji randkowej Hook proponuje mu wprowadzenie jej na giełdę. Aplikacja, która do tej pory służyła mu do umawiania się z kobietami, może uczynić go bogaczem. Dla Todda, młodego bankiera to szansa życia. Dlaczego Josh Hart zawierzył właśnie jemu? Czy aplikacja mediów społecznościowych podbije amerykańską giełdę? Todd podejmuje wyzwanie. Zaprasza do współpracy genialną analityczkę Nehę, dawną dziewczynę Tarę, imprezowicza Beau. Wspólnie mają doprowadzić do transakcji dekady. Każdy pragnie bogactwa i realizacji swoich marzeń. Zaczyna się emocjonujący wyścig szczurów... 

"Emisja" to dobry, pełen napięcia, wciągający thriller korporacyjny. To niezwykle realistycznie przedstawiony świat amerykańskiej finansjery dążącej do sukcesu, "chcącej kasy, chcącej seksu, chcącej zemsty." Todd i jego przyjaciele, aby zaistnieć muszą zawalczyć o siebie. Nie mogą być jednymi z wielu. Przeciętniacy nie mają racji bytu. Czymże jest więc życie? Harówką rządzącą się dziwnymi prawami, w której nic nie jest oczywiste, w której śmierć przestaje już nawet robić wrażenie... 

Michelle Miller stworzyła powieść, która z pewnością robi na czytelniku wrażenie. To książka, która wciąga, wywołuje emocje, którą pochłania się w mgnieniu oka. Dążenia Todda to marzenia wielu "karierowiczów" Wall Street. Czy zawsze zakończone sukcesem? Jaką przychodzi za to zapłacić cenę? Czy zawsze czują się spełnieni? 

Książkę czyta się naprawdę dobrze. Autorka z ogromną precyzją zadbała o realistyczne odtworzenie klimatu panującego na Wall Street. Stąd ten prosty, wulgarny język, emanujący z bohaterów erotyzm i ciągle buzujące napięcie. Bohaterowie to postacie, które nie pozwalają się nudzić. 

"Seria Gorzka Czekolada niesztampowa i emocjonująca pozostawia na długo słodki posmak z nutą goryczy. Rozjaśnia umysł i dodaje ducha. Jest to antidotum na codzienność, powierzchowność i pośpiech. Mocna w tematyce, lekka w odbiorze. Ta seria uzależnia."

Tak jest właśnie i w tym przypadku. No cóż, bierzmy się więc do lektury!Za możliwość lektury dziękuję

3 komentarze:

  1. Nieco się tej książki obawiałam, ale skoro domagać się można realizmu i napięcia, to nie widzę przeciwwskazań, by się za nią rozejrzeć :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Jestem ciekawa zarówno tej książki, jak i serii.

    OdpowiedzUsuń
  3. Zawsze pieniądze są najważniejsze w życiu według mnie.

    OdpowiedzUsuń

Pisząc komentarz wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych.