piątek, 30 grudnia 2016

PRADAWNA MOC I ŚMIERTELNA KLĄTWA
Dzielą ich setki kilometrów, łączy przeznaczenie.
Taylor Montclair (Anglia)

Pewnego dnia wybuch złości Taylor powoduje, że przedmioty wokół niej zmieniają swoje położenie,
a silne emocje zakłócają przepływ elektryczności. Dziewczyna poznaje szokującą prawdę o swoim pochodzeniu. Dowiaduje się, że drzemie w niej tajemny ogień.

Sacha Winters (Francja)

Setki lat temu na stosie spłonęła alchemiczka, która rzuciła klątwę na trzynaście pokoleń pierworodnych synów z rodu jej zabójców. Sacha jest trzynasty – za osiem tygodni ma umrzeć. Na świecie jest tylko jedna osoba, która może mu pomóc. Czy Taylor i Sacha zdążą się odnaleźć, nim on zginie, a świat pochłonie ogień?


Taylor Montclair jest licealistką z Anglii. Osiąga bardzo dobre wyniki w nauce i coraz większe sukcesy. Nauczyciel od francuskiego ma dla niej bojowe zadanie do wykonania. Marząca o studiach
w Oxfordzie dziewczyna musi udzielać internetowych korepetycji chłopakowi z Francji - Sachy. Ten jednak dawno porzucił szkołę, przyjaciół, odciął się od normalności. Co go do tego skłoniło? Nad chłopakiem ciąży klątwa. W wieku osiemnastu lat umrze na dobre, ale wcześniej nic nie jest w stanie go zabić. Mogłoby się wydawać, że nauczyciele wybrali dwie najmniej dopasowane do siebie osoby
i zmusili je do współpracy. Prawda jest nieco inna...


Książka C.J. Daughtery - autorka sagi "Wybrani" i Cariny Rozenfeld jest fantastycznym efektem pracy dwóch utalentowanych pisarek. Lekka, młodzieżowa opowieść - nieco schematyczna, a jednak na swój sposób świeża. Autorki sprawiły, że książkę czyta się jednym tchem. Porywająca fabuła i niezwykły klimat - nieco mroczny, a sam pomysł na książkę młodzieżową rewelacyjny. Czasem warto sięgnąć po takie niewymagające powieści na rozluźnienie po ciężkim dniu, prawda? I taka jest książka "Tajemny ogień". Idealna na wieczór. Miałam ogromne szczęście, że mogłam od razu dorwać się do kontynuacji, ponieważ ta z pozoru niewinna książka wciągnęła mnie do reszty.

Za możliwość lektury dziękuję Wydawnictwu Otwarte

3 komentarze:

 1. Nie wiem ile jezcze razy natknę się na recenzje tej serii.
  Na razie nie mogę przeczytać, bo nie mam jak.
  Pozdrawiam
  polecam-goodbook.blogspot.com [nowa recenzja]

  OdpowiedzUsuń
 2. Czytałam, podobała mi się i n\mam ją nawet na półce. Jednak za dziesięć dni muszę kupić drugą część. :]

  OdpowiedzUsuń

Pisząc komentarz wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych.