piątek, 16 grudnia 2016

NAWET W NAJGORSZYCH KOSZMARACH...

Po traumatycznych wydarzeniach Alexis nie ma chwili na odpoczynek. Od śmierci Lydii Small minęły trzy miesiące, a dziewczyna marzy tylko o tym, by jej życie na zawsze wróciło do normy. Jednak nie zapowiada się na powrót do zwyczajnej codzienności. Alexis nie jest taka jak wszystkie nastolatki.  Opętanie, przygody z duchami, demonami, a teraz jeszcze to - widzi na zdjęciach gnijące trupy. To, co dotychczas było jej pasją, staje się znienawidzone. Fotografowanie nie jest już takie same. Na dodatek Alexis musi sobie radzić ze wściekłym duchem Lydii, który czasem posuwa się do przerażających czynów. Nawiedza dziewczynę i nie boi się atakować. Mogłoby się wydawać, że duch pragnie tylko i wyłącznie zemsty. Chodzi jednak o coś więcej. Okazuje się, że Alexis i jej bliscy są w ogromnym niebezpieczeństwie, a wróg jest o wiele potężniejszy niż początkowo przypuszczano. 

"Bardziej martwa być nie może" to kolejny i zarazem ostatni tom serii Złe dziewczyny nie umierają. Wspaniały, klimatyczny pierwszym tom, następnie drugi - nieco bardziej komiczny, bajkowy, a teraz nareszcie przyszła kolej na tom trzeci. I było dużo lepiej. Znów bardziej strasznie, chwilami wręcz przerażająco. Nie wymagajmy jednak obrazów przerażających do szpiku kości - to tylko książka młodzieżowa. Przyjemna, interesująca, a przede wszystkim lekka i niezobowiązująca historia z elementami paranormalnymi. Nic bardziej ambitnego - książka na rozluźnienie.  Opowieść o Alexis i jej bliskich jest również pełna sarkastycznego humoru. I to za takie połączenie polubiłam tę serię. Myślę, że to w szczególności idealna pozycja dla tych, którzy jeszcze nie są w stanie odważyć się na potężną dawkę strachu. Takie osoby będą z pewnością zachwycone. 

Jeśli sięgniecie po książki Katie Alender wiedzcie, że nie jest łatwo się od nich oderwać. Autorka wykreowała bohaterkę-buntowiczkę, której rzuca kłody pod nogi. Dziewczyna działa na duchy jak magnes. Nieważne co robi - i tak się od nich nie oderwie. Jej psychika zostaje wystawiona na wiele prób. Dziewczyna jest jednak bardzo silna. Nie boi się, nie chowa, ale walczy. Walczy zarówno o dobro bliskich jak i swoje. Nie da się jej nie lubić. Jest inteligentną, interesującą postacią. Od początku się z nią zaprzyjaźniłam i kibicowałam jej przez dalsze tomy serii. Pozostali bohaterowie są również wyraziści i nie giną w fabule. Pełnokrwiści, ludzcy, a niektórzy jakże irytujący! Głowa mała! 

Czy warto przeczytać "Bardziej martwa być nie może"? Uważam, że warto. Mimo marnej kontynuacji, tom 3 wynagradza czytelnikowi wszystko. Fabuła i klimat jest niemal identyczny jak w tomie pierwszym. Cała seria zasługuje na uwagę nastoletnich czytelników. Szczególnie tych, których pociągają historie z dreszczykiem i mroczny klimat. Polecam!


Za możliwość lektury dziękuję

5 komentarzy:

 1. o przyznam, że pozycja bardzo ciekawa. wreszcie mam czas, żeby przeczytać recenzję i bardzo się cieszę, że dodałaś kolejną.
  Pozdrawiam serdecznie
  http://fuzja-recenzentow.blogspot.com/ [ZAPRASZAM NA KONKURS]
  polecam-goodbook.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Jestem po pierwszym tomie tej serii i zdecydowanie chce ją kontynuować :D

  OdpowiedzUsuń
 3. A ja jeszcze nie dorwałam żadnej części z tej serii. Ale mam nadzieję, że po nowym roku to się zmieni. ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Mi również podobał się trzeci tom serii, rzeczywiście miał w sobie sporo z części pierwszej. Trochę szkoda mi, że to już koniec historii Alexis, ale z drugiej strony, z niecierpliwością wyczekuję teraz innych książek Katie Alender, które, mam nadzieję, ukażą się na polskim rynku :)

  Pozdrawiam,
  http://faaantasyworld.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Te okładki tak kuszą..:) A treść też wydaje się być intrygująca.

  OdpowiedzUsuń

Pisząc komentarz wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych.