piątek, 30 września 2016

"PIŁA" I "IGRZYSKA ŚMIERCI" W JEDNYM?"Droga do piekła" to książka, którą warto, a nawet trzeba przeczytać. To historia, która może przydarzyć się każdemu z nas. Dziś, jutro, któregoś dnia. To opowieść o pożądaniu, wartości pieniądza, zwariowanym ludzkim świecie i sile miłości.

John Pilar, były amerykański żołnierz wraca po ciężkim dniu pracy na urodziny swojej córki. Niestety ogromny korek krzyżuje mu plany. Spóźniony wkracza w progi swojego domu. Tu zastaje makabryczny widok - zamordowane dzieci i konającą żonę.

John zostaje oskarżony o poczwórne morderstwo. Proces oparto na poszlakach. Na niekorzyść Pilara zadziałały wizyty u psychoterapeuty (zespół stresu pourazowego po misji).

Lukas - brat Johna, były policjant, detektyw nie wierzy w winę brata. Podobnie jak połowa społeczeństwa. John stał się kozłem ofiarnym mającym uspokoić wzburzoną potworną zbrodnią opinię publiczną. W 2017 roku władze Nowego Jorku w związku ze wzrostem przestępczości postanowiły przywrócić karę śmierci. John miał pecha, trafił właśnie w ten czas.

Wyrok śmierci zostaje wykonany. Lukas przygotowuje pogrzeb brata. Jakże wielkie jest jego zdziwienie, gdy okazuje się, że ciało Johna zostało skremowane. Przecież ostatnią wolą mężczyzny przekazaną bratu był pogrzeb w wojskowym mundurze, z położoną na sercu polską flagą. Ten fakt wzbudza w Lukasie chęć wyjaśnienia sprawy. Zaczyna prowadzić prywatne śledztwo. Pierwsze tropy prowadzą do kierownika więzienia Bowela. Musi rozwiązać tę zagadkę. Prosi o pomoc Rose Parker- dziennikarską hienę. Sprawa nabiera tempa. Obojgu zaczyna grozić wielkie niebezpieczeństwo.

Czy skremowane ciało to na pewno ciało Johna Pilara? 

"Droga do piekła" to rewelacyjny thriller , trzymający w napięciu od pierwszych stron. Wartka akcja, prosty język, liczne dialogi, nieoczekiwane zwroty wydarzeń. Wszystko to sprawia, że książkę czyta się jednym tchem. Autor "Kodu Himmlera" przeżywa twórczy rozkwit. Z pewnością należy do grona dobrze zapowiadających się współczesnych pisarzy zdobywających coraz to szerszą rzeszę czytelników.  "Droga do piekła" to książka o ciemnych stronach więziennictwa, dziennikarskich podchodach, układach, porachunkach i kaprysach bogaczy.

Czytając tę książkę zadajemy sobie pytanie: czym jest ekstrawagancja? 

Opis z okładki nie jest przesadzony. Ten thriller jest po prostu rewelacyjny. Jeśli uwielbiacie oglądać "Piłę" i jesteście fanami "Igrzysk śmierci" koniecznie sięgnijcie po tę książkę.

"Droga do piekła zabierze Cię w otchłań zła, gdzie trupi odór i kwaśna woń śmierci są jedynie finezyjnym zaproszeniem do skrzętnie skrywanej, mrocznej tajemnicy ludzkości".


Za możliwość lektury dziękuję

8 komentarzy:

 1. coś czuję, ze to lektura dla mnie! <3

  OdpowiedzUsuń
 2. No to jestem zaintrygowana, właśnie jestem na etapie oglądania "Piły" po raz kolejny...

  OdpowiedzUsuń
 3. Lubię czytać thrillery, więc na pewno przeczytam tę książkę.
  Pozdrawiam! http://literacki-wszechswiat.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Twoja recenzja jest świetna! Koniecznie muszę zdobyć tę książkę!
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 5. Uwielbiam i Piłę i Igrzyska, a Twoja recenzja sprawia, że mam chęć polecieć po tę książkę na łeb na szyję :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie kusi mnie ta powieśc, pomimo iż to thriller.;/ Chyyba to przez to, że mam za dużo rzeczy na głowie.;/

  OdpowiedzUsuń
 7. Książka, którą trzeba przeczytać - jak ja nie lubię tego sformułowania, mam na nie straszną alergię... A jak nie przeczytam, to co, umrę, pójdę do więzienia, zapłacę mandat? Czepiam się teraz słówek, wiem, ale po prostu musiałam to z siebie wyrzucić :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli nie przeczytasz to stracisz okazję na świetną lekturę :)

   Usuń

Pisząc komentarz wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych.