sobota, 3 września 2016

ZOSTAŁEŚ WYBRANY NA JEDNEGO Z WOJOWNIKÓW ODYNA!



Gratulacje! Zostałeś wybrany na jednego z dzielnych wojowników Odyna i znalazłeś się w Hotelu Walhalla. I co teraz?

Sięgnij po Przewodnik po światach nordyckich, wkrocz do Hotelu Walhalla i rozpocznij jedną
z najwspanialszych przygód.  To nie jest zwyczajny przewodnik - o nie! To coś więcej. To spotkania
z potężnymi bogami, magicznymi istotami i fantastycznymi stworzeniami. Wyrusz w podróż przez dziewięć nordyckich światów i pogłęb swoją dotychczasową wiedzę lub zacznij od początku - tak jak ja. 

Przewodnik zawiera najważniejsze informacje, wywiady, historie wzięte z życia bogów i osobiste (często kąśliwe) komentarze, a także dobre rady, dzięki którym w czasie spotkania z takimi istotami nie popełnimy żadnej gafy. Przydatne, no nie? 

Na uwagę zasługuje również wydanie. Twarda oprawa, okładka niczym skóra jakiegoś mitycznego, groźnego stwora, wizerunki niektórych bogów i zdobienia. Nawet w takim przewodniku, jakim jest Hotel Walhalla, Rick Riordan trzyma się swojego stylu. Prosty, lekki język i specyficzny humor. Fajnym uzupełnieniem, a zarazem powtórką, jest słowniczek na końcu książki. 

Podsumowując, "Hotel Walhalla..." to przewodnik inny niż wszystkie. Magiczny, mityczny, rewelacyjny! Polecam wszystkim fanom przeróżnych mitologii - nie tylko nordyckiej. Dla mnie była to szczególnie ciekawa lektura, ponieważ nigdy nie miałam styczności z tą mitologią ( nie licząc filmów o Thorze :) ).  Ta książka to świetna pozycja, która jednocześnie zapewni czytelnikowi wiedzę i rozrywkę. Gorąco polecam! Pięknie wygląda w biblioteczce.

Za możliwość wędrówki po światach nordyckich dziękuję

 

5 komentarzy:

 1. Wszystko co wyszło z pod pióra Ricka Riordana musi być dobre, więc i tę pozycję chętnie przeczytam :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Na półce czekają 1 i 2 tom serii "Percy Jackson". Oczywiście najpierw muszę je nadrobić, ale te wszystkie dodatki do serii brzmią fajnie i ciekawie - z pewnością nabędę po przeczytaniu serii :)

  Pozdrawiam,
  https://faaantasyworld.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo lubię kulturę nordycką, więc chętnie przeczytam tę książkę ;)
  Pozdrawiam! http://literacki-wszechswiat.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Zapamiętam i podyktuję bratu, że jest książka, której nie czytał tego autora. ;d

  OdpowiedzUsuń
 5. Lubię Riordana, ale nie wiem, czy na tyle, aby kupić i przeczytać tę ksiażkę. Chyba, że kiedyś na nią wpadnę w bibliotece to czemu nie

  Pozdrawiam
  To Read Or Not To Read

  OdpowiedzUsuń

Pisząc komentarz wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych.