sobota, 5 września 2015

Ktoś musi zginąć, żeby o tej książce zrobiło się głośno..450 stron. Tyle powinna liczyć dobra powieść. Ni mniej. ni więcej w sam raz tyle, by nie zanudzić czytelnika, nie przytłoczyć go przebiegiem akcji. Jednak zbyt "od razu" nie utrzyma czytelnika. Napięcie ma rosnąć, anie spadać. To wszystko razem gwarantuje sukces."Bohaterka rewelacyjnej powieści Patrycji Gryciuk dobrze się na tym zna."Wiktoria  Moreau, pisarka polskiego pochodzenia, autorka bestsellerowych powieści, europejska królowa kryminału. Skóra, jej literacki debiut, przez 16 miesięcy nie opuścił listy bestsellerów Nerw York Timesa i poruszył serca czytelników na całym świecie.Wszystko przez ciebie i Uciekaj potwierdziły talent autorki, która  zdobyła liczne nagrody literackie i tym samym utrwaliła swoja pozycję w świecie fikcji.Jej kolejne propozycje cechuje lekkie pióro i genialna intryga, która za każdym razem wywołuje zachwyt zarówno czytelników, jak i krytyków literackich. Moreau jest mrocznie doskonała." Zbliża się premiera nowej powieści Wiktorii "Na dnie". Opisuje ona historię amerykańskiej rodziny z Kolorado, w której urodziło się chore dziecko. Rzadkie schorzenie monezja powoduje, że organizm nie rozwija się prawidłowo, jedne części ciała rozwijają się w zawrotnym tempie, a inne stoją w miejscu.Rodzice szukają ratunku dla swego dziecka . Pada propozycja współpracy z firmą farmaceutyczną TANDEM i jej eksperymentalnym lekiem. Trwa walka z czasem.

Pomysł książki zapowiada spory sukces.Już w przedsprzedaży literackiej wskoczyła ona na pierwsze miejsca rankingów. I oto nagle staje się rzecz niespotykana, zadziwiająca. Powieść Trupy w rzece Hudson autorstwa Larsa Washingtona  przypomina jej własną. Czy to zwykły plagiat, czy jakaś spekulacja? tylko Wiktoria i jej menadżer ira maja dostęp do oryginalnego tekstu. Mało tego,  firma farmaceutyczna zada wycofania książki jeszcze przed jej premierą, powołując się na fakt, iż to o niej jest mowa w feralnej książce i ponosi ogromne straty. To jednak jeszcze nie wszystko. W rzece Hudson pojawiają się ciała zamordowanych osób. wszystko dzieje się według scenariusza książki Larsa Washigtona. Komu zależy na śmierci niewinnych osób? Co ma z tym wspólnego Wiktoria Moreau? Czemu zamiast spędzać czas nad kolejna książką, musi uczestniczyć w procesie sądowym?

Nie będę zdradzać fabuły książki. Z pewnością przeczytacie ja sami. Oparta na fantastycznym pomyśle, trzyma czytelnika w ogromnym napięciu do ostatnich stron. Nieoczekiwane zwroty akcji, intrygi i dialogi to atut tej wspaniałej powieści. Nie zabrakło tu również wątku miłosnego - Wiktoria to piękna inteligentna kobieta, o której marzy wielu mężczyzn. Jej życie emocjonalne nie układało się dotąd najlepiej, czy zaistniała sytuacja zmieni ten stan rzeczy?
"450 stron' to nieznane i fascynujące kobiece oblicze polskiego kryminału. Patrycja Gryciuk to autorka, do której książek będę wracać z pewnością jeszcze nie raz.


Za możliwość wspaniałej lektury dziękuję 


13 komentarzy:

 1. Zostałaś nominowana do TAGu Liebster Blog Award Zapraszam http://ksiazkoholiczka19.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Czytałam debiutancki Plan autorki i 450 stron to konieczność :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Może kiedyś się zapoznam z tą książką.
  Pozdrawiam.
  http://miedzy--stronami.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. O, a po tytule posta myślałam, że uważasz tą książkę za bubel i że nic jej nie uratuje :) a tu takie zaskoczenie :) i dobrze, bo mam ochotę ją przeczytać :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie przepadam za polskimi autorami :/
  Dostałaś nominacje -> http://odkryc-tajemnice-ksiazek-recenzje.blogspot.com/2015/09/lba-czyli-cos-zeby-nie-byo-tak-sucho-na.html
  Zapraszam!

  OdpowiedzUsuń
 6. Katarzyna Puzyńska swoimi kryminałami przekonała mnie do polskich autorów w stu procentach! :)
  Chętnie dodam do swojej biblioteczki tę pozycję!
  Zapowiada się bardzo ciekawie.
  Wielkie pozdrowienia i podziękowania za tak zachęcający tekst :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Katarzyna Puzyńska swoimi kryminałami przekonała mnie do polskich autorów w stu procentach! :)
  Chętnie dodam do swojej biblioteczki tę pozycję!
  Zapowiada się bardzo ciekawie.
  Wielkie pozdrowienia i podziękowania za tak zachęcający tekst :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Katarzyna Puzyńska swoimi kryminałami przekonała mnie do polskich autorów w stu procentach! :)
  Chętnie dodam do swojej biblioteczki tę pozycję!
  Zapowiada się bardzo ciekawie.
  Wielkie pozdrowienia i podziękowania za tak zachęcający tekst :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Przeczytam ;) Znasz coś podobnego do tej pozycji?

  OdpowiedzUsuń
 10. Książka bardzo dobra, na pewno przeczytam nie raz;)

  OdpowiedzUsuń
 11. Na pewno przeczytam. Słyszałam tyle dobrych słów o tej autorce i jej książkach. Nie mogę się doczekać aż sama się przekonam o jej talencie do pisania :) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 12. Wstyd przyznać, ale nie słyszałam wcześniej o Patrycji Gryciuk. Poszperałam trochę w internecie i znalazłam inną jej książkę: "Plan". Zarówno "Plan" jak i "450 stron" bardzo mnie zainteresowały. Chyba wkrótce się za nie zabiorę ;)

  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Na nią poluję od dłuższego czasu, ale jak dotąd nie pojawiła się w bibliotece. :( Pomimo iż słyszałam skrajne opinie chyba warto zaryzykować. ;)

  OdpowiedzUsuń

Pisząc komentarz wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych.