wtorek, 1 września 2015

Lepiej w to uwierz!

Przedstawiam Wam Eryka Kafkę. Jedenastoletniego chłopca, który powoli zaczyna wkraczać w okres dorastania - pierwszych miłostek, małych i dużych problemów,a także drobnych zmartwień i sporów.
Jak większość nastolatków ma również kochająca rodzinę. Lubi swoje życie, ale pewnego dnia wszystko się zmienia..


"Przebudzenia są najgorsze"
Koszmary często nawiedzają nas w snach..czasem są jak prawdziwe, czasem są mniej realistyczne. Ale czy komuś śniło się, że umarł? (A może Freddy Krueger prześladuje Was w snach?:) )
Pewnego dnia Eryk Kafka budzi się w swoim łóżku i nic nie jest takie jak dawniej.. na swojej drodze spotyka nieznanych mężczyzn we wspaniałej limuzynie. 
Kim są trzej mężczyźni i czego od niego chcą?
Czy koszmar o śmierci okaże się prawdą?
Czy chłopcu uda się przejść zwycięsko próbę 15 kroków?
"Nie mogę zdradzić fabuły, bo od samego początku pełna jest niecodziennych zdarzeń, których przyjemność odkrywania wolę zostawić Wam. "
Aleksy Krysztofiak
Zgadzam się w stu procentach, dlatego tak ciężko jest mi napisać o tej książce cokolwiek. Starałam się nie wygadać co do fabuły, więc nie mogłam napisać zbyt wiele, gdyż każde słowo pociąga za sobą kolejne i zdradziłabym zakończenie - a przecież nie o to chodzi :)

Książka wciąga od samego początku, urzeka swoją tajemniczością i pomysłem - nie spotkałam się jeszcze z książką dla młodzieży, która w taki interesujący sposób porusza temat istnienia i  życia po śmierci. Jak na powieść młodzieżową przystało styl pisania jest prosty i bardzo lekki, więc książkę czyta się szybko i z łatwością, ułatwia to również większa czcionka. Jedynym minusem, który przeszkadzał mi w czytaniu jest zbyt mocne zszycie, sklejenie stron książki na tyle, że ciężko było czasem rozczytać końcówki wyrazów.

Ogółem polecam gorąco, a dla zachęty wstawiam filmik promujący serię "Lepiej w to uwierz" z niesamowitą muzyką godną dobrego horroru :)Za możliwość zrecenzowania książki dziękuję 


4 komentarze:

 1. Może być ciekawe :)
  http://ksiazkowezacisze.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Całkiem interesujące ;)

  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Książka ma bardzo piękną okładkę :) Świetna recenzja. Bardzo mnie zachęciła do sięgnięcia po lekturę. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń

Pisząc komentarz wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych.