czwartek, 20 sierpnia 2015

Spam czy nie spam?
Wczoraj na na jednej ze stron bloga na fb została wywołana burza - dosłownie, na tej stronie nigdy nie było tyle komentarzy i like'ów.  (strona anonimowa bo tak powinno być :) )

Czego dotyczyła? Autopromocji na cudzych blogach.

Pierwszy raz spotykam się żebym komuś to przeszkadzało.
Z tego co zauważyłam na wielu blogach panują takie zwyczaje, 
a ja po dłuższym przemyśleniu sprawy stwierdzam, że tak powinno być. Każdy powinien być zadowolony ze swojej pracy i dumnie się pod nią podpisywać, reklamować. Niestety nie wiedziałam, że nawet w środowisku bloggerów panuje taka zawiść i rywalizacja. 

Oczywiście nie przeszkadza mi, gdy czytelnik pod moim postem zamieści komentarz z linkiem do swojego bloga i fanpage'a. 
Chętnie porównam wyniki naszej pracy, spróbuję zaczerpnąć inspiracji czy zaczytać się w Waszych zapiskach.

A Wy co o tym myślicie?14 komentarzy:

 1. Wpadłam na Twojego bloga ostatnio i szczerze powiem, że jestem zachwycona Twoim stylem prowadzenia tej strony.
  Co do postu, to uważam, że jeśli ktoś komentuje czyjąś pracę, niezależnie przez to, że pragnie nowych czytelników , tylko po prostu spodobał mu się post osoby a na dole długiego i sensownego komentarza wkleja adres swojego bloga, to z chęcią ja również wpadam, skoro ta osoba doceniła moją pracę i zostawiła komentarz ( Nie wiem, czy jakoś logicznie to wytłumaczyłam a więc przepraszam, haha :D )
  Tak więc pozdrawiam, Twoja nowa czytelniczka :*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Krótko zwięźle to nie było, ale na temat :D Dałaś radę! :)
   Dzięki za miłe słowa :)

   Usuń
 2. Jeżeli ktoś wypowie się na temat mojego bloga, kreatywnym komentarzem a nie bezlitosnym "fajny post!", dlaczego mam nie wpasć do niego? Z przyjemnością wręcz również zajrzę i się odwdzięczę. Wiem jak to cieszy kiedy ktoś zauważy malutki pyłek w ogromnej pustyni internetu. Widzę, że Twój blog jest książkowy, taki jak mój! Obserwuję, i zapraszam do mnie, blogi o tej samej tematyce powinny sę trzymać razem :) Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jeśli nie chodzi tylko o to, żeby się zapromować to ok, ale czasem to już przesada.

  OdpowiedzUsuń
 4. Jestem tutaj nowa, więc jeszcze nie mogę się zbytnio wypowiadać :) Ale zapraszam do mnie :) Czekam na ocenę :))

  OdpowiedzUsuń
 5. Hmm... Mam mieszane uczucia co do tego. Wiele osób wchodzi masowo na przypadkowe blogi i wkleja wszędzie komentarz "super blog Link". Uważam to za przesadę. To że ktoś ma więcej czytelników nie znaczy, że mamy to wykorzystywać i tworzyć forum reklamowe. Jednak uważam, że wstawienie swojego linka na pasującego tematyką bloga pod sensowym komentarzem jest jak najbardziej ok ;) wszystko zależy od tego, jaki stosunek do wstawiania linków ma autor bloga, bo to jego świat. Znam blogi, gdzie jest jasno napisane, ze każdy link do bloga będzie kasowany i wtedy absolutnie nie wypada go wstawiac. U nas na blogu wolno wstawiac linki, ale nie jest to konieczne, bo i tak jesteśmy ciekawi kto nas czyta, wiec zagladamy do wszystkich osób komentujących przez ich profile.

  OdpowiedzUsuń
 6. Hmm... Mam mieszane uczucia co do tego. Wiele osób wchodzi masowo na przypadkowe blogi i wkleja wszędzie komentarz "super blog Link". Uważam to za przesadę. To że ktoś ma więcej czytelników nie znaczy, że mamy to wykorzystywać i tworzyć forum reklamowe. Jednak uważam, że wstawienie swojego linka na pasującego tematyką bloga pod sensowym komentarzem jest jak najbardziej ok ;) wszystko zależy od tego, jaki stosunek do wstawiania linków ma autor bloga, bo to jego świat. Znam blogi, gdzie jest jasno napisane, ze każdy link do bloga będzie kasowany i wtedy absolutnie nie wypada go wstawiac. U nas na blogu wolno wstawiac linki, ale nie jest to konieczne, bo i tak jesteśmy ciekawi kto nas czyta, wiec zagladamy do wszystkich osób komentujących przez ich profile.

  OdpowiedzUsuń
 7. Hmm... Mam mieszane uczucia co do tego. Wiele osób wchodzi masowo na przypadkowe blogi i wkleja wszędzie komentarz "super blog Link". Uważam to za przesadę. To że ktoś ma więcej czytelników nie znaczy, że mamy to wykorzystywać i tworzyć forum reklamowe. Jednak uważam, że wstawienie swojego linka na pasującego tematyką bloga pod sensowym komentarzem jest jak najbardziej ok ;) wszystko zależy od tego, jaki stosunek do wstawiania linków ma autor bloga, bo to jego świat. Znam blogi, gdzie jest jasno napisane, ze każdy link do bloga będzie kasowany i wtedy absolutnie nie wypada go wstawiac. U nas na blogu wolno wstawiac linki, ale nie jest to konieczne, bo i tak jesteśmy ciekawi kto nas czyta, wiec zagladamy do wszystkich osób komentujących przez ich profile.

  OdpowiedzUsuń
 8. Nikt nikogo nie obraża. Nikt nie kradnie czyjejś własności intelektualnej. Ludzka zawiść jest niepojęta.

  OdpowiedzUsuń
 9. Nikt nikogo nie obraża. Nikt nie kradnie czyjejś własności intelektualnej. Ludzka zawiść jest niepojęta.

  OdpowiedzUsuń
 10. Ja uważam że jest to jak najbardziej w porządku, ja osobiście zawsze odwiedzam te blogi, bo jestem zwyczajnie ciekawa co robią inni, ;)

  http://secondlife-books.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 11. Uważam, że jest to w porządku, chyba że ktoś zostawia komentarz typu: "Fajne zdjęcia [link do swojego bloga]", "Super notka [link]".

  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Myślę, że jeżeli zapyta o to właściciela bloga to nie ma najmniejszego problemu. Tu chodzi przecież o dzielenie się swoją pasją i doświadczeniami :) Ale to jest moje osobiste zdanie :)

  OdpowiedzUsuń

Pisząc komentarz wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych.