środa, 26 sierpnia 2015

Niezwykła podróż do przeszłości

Temat podróży w czasie od dawna funkcjonuje w literaturze. Gromadzi szeroką rzeszę czytelników - nie tylko młodych.

Czy istnieje ktoś kto nie chciałby przenieść się w inny wymiar? 

Starożytność - gladiatorzy, piramidy, faraonowie, wojownicy

Średniowiecze - zamki, królowie, księżniczki i książeta
A może przyszłość? - latające samochody, teleportacja

Czytaj więcej..


Ta książka pozwoli Wam przenieść się do XIV wiecznego Grudziądza. Poznać tajniki epoki średniowiecza, wdrożyć się w kulturę, której nie poznaliście na zwykłej lekcji historii. 

Główne bohaterki Alicja i Karolina to gimnazjalistki - siostry. Gdy spędzają wakacje u dziadka, który jest miłośnikiem historii dzieje się coś dziwnego. Na pozór zwykłe dziewczęta mają poważna misję do wypełnienia. Misję polegająca na uratowaniu życia. Wszystko byłoby w miarę normalne..gdyby nie musiały wypełnić jej cofając się o 700 lat .

Czy Alicji i Karolinie uda się przeżyć w epoce krzyża i miecza?
Jak potoczą się ich losy?

Musicie sięgnąć po książkę. :)

Książka wypełniona jest ogromem średniowiecznej kultury, strojów, języka co pozwala nam dosłownie wpaść w wir czytania - nie można się oderwać.Zachęcającym chwytem wykorzystanym przez pisarza są fotografie jego autorstwa, które wspaniale komponują się z treścią.  Fabuła jest idealnie przemyślana, trzyma w napięciu i nie nudzi czytelnika
(nużąca jeżeli nie lubicie barwnych opisów ). 


Kojarzycie Hyperversum? Pokrótce - młodzież za sprawą gry przenosi się do średniowiecza.
Moim zdaniem w  zestawieniu z tą książką "Za rzeką czasu" jest dość wysoko. To naprawdę dobrze napisana powieść nie tylko dla nastolatków.
Polecam gorąco jeżeli interesujecie się epoką średniowiecza.

Za możliwość zrecenzowania dziękuję Wydawnictwo Wam.

8 komentarzy:

 1. Nigdy o niej nie słyszałam! :D Myślę, że mogłaby skraść moje serce, bo średniowiecze zawsze mnie fascynowało :)

  LeonZabookowiec.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Naprawdę fajna, a jeśli nie czytałaś Hyperversum (2 części) to musisz koniecznie. Skoro odnajdujesz się w takich klimatach Hyperversum powinno pochłonąć Cię do reszty :)

   Usuń
 2. Chyba jednak nie jest to książka, która mi się spodoba :(
  nieuleczalnyksiazkoholizm.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Ta książka chyba nie jest dla mnie, ale recenzja bardzo fajna :) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Zainteresowała mnie. Jeszcze nigdy nie czytałam książki o podróży w czasie, więc pora to nadrobić ;)

  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Jednak okładka niestety jest paskudna. Nie w moim guście.

  OdpowiedzUsuń
 6. Witam wszystkich, nazywam się Aisha Sadat i jestem tutaj, aby świadczyć o dobrych dziełach BABA NOSA UGO ze świątyni w Karnataka, ponieważ moje szczęście zostało przywrócone, jestem małżeństwem od około 11 lat, do momentu, gdy mój mąż zaczął zachowywać się dziwnie, a potem zostawił mnie i nasze 2 dzieci innej kobiecie na ponad 6 miesięcy, nigdy nie wiedziałem, że miał romans z inną kobietą, ta kobieta chce czerpać moje szczęście i wszystko, nad czym pracowałem, miałam ochotę skończyć to wszystko. Szukając rozwiązania, natknąłem się na kilka zeznań na temat Spellcaster w Internecie.
  Niektórzy ludzie zeznawali, że przywiózł ich kochanka Ex, inni zeznawali, że rozwiązuje on wszelkiego rodzaju problemy duchowe, ziołolecznictwo na choroby takie jak Fybroid, Astma, choroby przenoszone drogą płciową, choroby nerek, cukrzyca, zaburzenia erekcji, wygrana na loterii. Nigdy nie wierzyłem w czarnoksiężnika, ale nie miałem opcji, ponieważ szukałem wszędzie rozwiązania, więc dostałem e-mail BABA NOSA UGO z Testimonies online i postanowiłem spróbować.
  Skontaktowałem się z nim przez e-mail i wyjaśniłem mu swój problem, powiedział mi, co muszę zrobić, i zrobiłem tak, jak mi polecił, przygotowałem coś do użycia, zrobił prawie wszystko sam, właściwie wątpiłem, kiedy powiedział mi, że powinienem się spodziewać dobrych wiadomości, minęło mniej niż 14 dni, kiedy mój mąż zadzwonił do mnie po tak długim czasie. Wrócił przepraszając i prosząc o wybaczenie, wszystko było jak sen, wybaczyłem mu i teraz jesteśmy jeszcze bardziej szczęśliwi niż kiedykolwiek wcześniej.
  Chciałbym bardzo podziękować BABA NOSA UGO za jego życzliwą pomoc, nigdy nie spodziewałem się tak wspaniałej pracy duchowej i nie przestanę dzielić się jego świadectwem. Jeśli masz jakieś problemy duchowe i szukasz prawdziwego i prawdziwego Czarnoksiężnika, skontaktuj się z BABA NOSA UGO, a będziesz zadowolony, że to zrobił.

  E-mail: nosaugotemple@gmail.com / nosaugotemple@net-c.com

  WhatsApp: +37258031247

  Viber: +2347066853060

  https://karnatakatemple.wixsite.com/karnataka

  OdpowiedzUsuń

Pisząc komentarz wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych.