wtorek, 3 marca 2020

,,LABIRYNT. ALICJA W KRAINIE SCHEMATÓW" MAGDALENA WALCZAK
W życiu każdego człowieka nadchodzi taki moment, gdy czuje się zagubiony. Nie do końca zdaje sobie sprawę z tego, dlaczego się tu znalazł i co robi tu z tymi wszystkimi ludźmi, którzy go otaczają. Bywa też tak, że wielu z nas czuje się tak, jak gdyby trafiło do labiryntu bez wyjścia. Na każdym życiowym zakręcie atakowani problemami, niepowodzeniami, smutkiem. Na szczęście pojawiają się też promyki, przebłyski słońca, które wnoszą w życie radość i dają nadzieję na lepsze jutro.

Alicja, główna bohaterka książki "Labirynt. Alicja w krainie schematów", znalazła się w trudnej życiowej sytuacji. Mimo że jest młodą kobietą, to w życiu przeszła już wiele. Pragnie stabilizacji, chce odrzucić wszystkie negatywne emocje, odciąć się od złych chwil, pozostawić za sobą całą rozpacz. Jednak postanawia zmienić swoje życie o 180 stopni. Nie wie jeszcze, że to nie będzie wcale takie łatwe zadanie. Zmierzy się własnymi lękami i demonami, ale też pragnieniami. Czy uda jej się wybrać najlepszą drogę do szczęścia? Będzie ona usłana różami, czy Alicja będzie musiała jeszcze trochę wycierpieć, by osiągnąć zamierzony cel?

„Miłość to nie walka, bo ta kończy się zniszczeniem muru, a zniszczony mur prędzej czy później runie. Miłość to zjednoczenie”.

Książka "Labirynt. Alicja w krainie schematów" Magdaleny Walczak, zdecydowanie nie jest książką dla każdego. Uważam, że to powieść niezwykle trudna, choć oczywiście piękna. Napisana jest dość trudnym językiem - nie wszyscy czytelnicy się w niej odnajdą. Zabawa metaforami, porównaniami i barwny styl autorki tworzą z niej nie zwykłą książkę, ale coś dla bardziej wymagających. Nie jest to powieść, która da ogrom rozrywki, będzie relaksującym zakończeniem dnia. Magdalena Walczak pokusiła się o to, by jej książka wyróżniała się w każdym calu. Porusza tematy trudne, przez co jest czymś na kształt duchowej podróży. Przekazuje wiele mądrości i rad, które nie są wyssane z palca, ale mogą nieść cenną naukę osobom, które znalazły się w życiowym labiryncie i nie potrafią się z niego wydostać. To przecież my, a nikt inny, zaciskamy ściany labiryntu, idziemy okrężną drogą wcale nie szukając wyjścia... 

Historia Alicji może być, i zapewne jest, historią każdej z nas. Książka skierowana jest do wrażliwych kobiet, którym w życiu nie do końca wszystko układa się tak jak powinno. Choć początkowo w ogóle nie potrafiłam zrozumieć tej książki, tak później wciągnęłam się i byłam ciekawa co dalej. Uważam tę książkę za obowiązkową lekturę dla kobiet, które chcą zmienić coś w swoim życiu, ale jednak boją się podjąć choćby najmniejszą próbę w tym kierunku. Magdalena Walczak swoimi słowami przekazuje wewnętrzną siłę i odwagę, jednocześnie zmuszając do refleksji na temat życia, związków, pracy. Gwarantuję, że to książka, jakiej jeszcze nigdy nie czytaliście. Polecam.  


3 komentarze:

 1. Raczej nie moje klimaty.
  Pozdrawiam. ;***

  P.

  https://zycie-wsrod-ksiazekk.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Witam wszystkich, nazywam się Aisha Sadat i jestem tutaj, aby świadczyć o dobrych dziełach BABA NOSA UGO ze świątyni w Karnataka, ponieważ moje szczęście zostało przywrócone, jestem małżeństwem od około 11 lat, do momentu, gdy mój mąż zaczął zachowywać się dziwnie, a potem zostawił mnie i nasze 2 dzieci innej kobiecie na ponad 6 miesięcy, nigdy nie wiedziałem, że miał romans z inną kobietą, ta kobieta chce czerpać moje szczęście i wszystko, nad czym pracowałem, miałam ochotę skończyć to wszystko. Szukając rozwiązania, natknąłem się na kilka zeznań na temat Spellcaster w Internecie.
  Niektórzy ludzie zeznawali, że przywiózł ich kochanka Ex, inni zeznawali, że rozwiązuje on wszelkiego rodzaju problemy duchowe, ziołolecznictwo na choroby takie jak Fybroid, Astma, choroby przenoszone drogą płciową, choroby nerek, cukrzyca, zaburzenia erekcji, wygrana na loterii. Nigdy nie wierzyłem w czarnoksiężnika, ale nie miałem opcji, ponieważ szukałem wszędzie rozwiązania, więc dostałem e-mail BABA NOSA UGO z Testimonies online i postanowiłem spróbować.
  Skontaktowałem się z nim przez e-mail i wyjaśniłem mu swój problem, powiedział mi, co muszę zrobić, i zrobiłem tak, jak mi polecił, przygotowałem coś do użycia, zrobił prawie wszystko sam, właściwie wątpiłem, kiedy powiedział mi, że powinienem się spodziewać dobrych wiadomości, minęło mniej niż 14 dni, kiedy mój mąż zadzwonił do mnie po tak długim czasie. Wrócił przepraszając i prosząc o wybaczenie, wszystko było jak sen, wybaczyłem mu i teraz jesteśmy jeszcze bardziej szczęśliwi niż kiedykolwiek wcześniej.
  Chciałbym bardzo podziękować BABA NOSA UGO za jego życzliwą pomoc, nigdy nie spodziewałem się tak wspaniałej pracy duchowej i nie przestanę dzielić się jego świadectwem. Jeśli masz jakieś problemy duchowe i szukasz prawdziwego i prawdziwego Czarnoksiężnika, skontaktuj się z BABA NOSA UGO, a będziesz zadowolony, że to zrobił.

  E-mail: nosaugotemple@gmail.com / nosaugotemple@net-c.com

  WhatsApp: +37258031247

  Viber: +2347066853060

  https://karnatakatemple.wixsite.com/karnataka

  OdpowiedzUsuń

Pisząc komentarz wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych.