sobota, 18 maja 2019

"WTEDY KIEDY?" NAJLEPSZA GRA IMPREZOWA - NIEZALEŻNIE OD WIEKU!
Gra karciana "Wtedy kiedy?" to najlepsza gra imprezowa w jaką kiedykolwiek grałam. To doskonałe połączenie gry imprezowej i zabawy edukacyjnej. Myślicie, że jeśli gra opiera się na wiedzy historycznej to będzie wiać nudą? Nonsens! 

Przygotowanie do gry i rozgrywka

W grze może brać udział od 2 do 8 graczy - im więcej tym weselej - wiadomo! Uważam, że wiekowe ograniczenia w tej grze nie istnieją, a jedyną umiejętnością, którą musicie posiadać to wcale nie wybitna wiedza historyczna, a umiejętność czytania. 


Celem gry jest ułożenie osi czasu składającej się z 10 kart. Przed rozpoczęciem gry każdy gracz dostaje losową kartę, na której widnieje tekst i data opisywanego wydarzenia. Następnie, według ruchów zegara odbywa się czytanie kart. Sąsiad czyta - Ty próbujesz ustalić, w którym miejscu na tworzonej przez Ciebie osi powinna znajdować się ta data. Jeśli Ci się uda to jesteś bliżej wygranej - gratulacje! Jeśli nie - szansę mają Twoi przeciwnicy. Jeśli jednak żadnemu graczowi nie uda się poprawnie ułożyć wydarzenia na swojej osi czasu, karta zostaje odłożona. I koniec. Niby nic, a jednak aż tyle. Gra jest niezwykle mądra, a jednocześnie zapewniająca ogrom rozrywki, ale też skłaniająca do poruszenia wyobraźni. Moi współgracze oczywiście nie byliby sobą, gdyby nie wymyślali własnych głupawych faktów, mówiąc to z tak grobową miną, że inni oczywiście zastanawiali się uparcie, gdzie umieścić na osi dany fakt. :) 


Przykład głupawki?
1. "W * roku Rosjanie zobaczyli przez teleskop Marsa. Następnego dnia pojawił się na nim napis Coca Cola." 
2. "W roku * Pan XY zapisał się do Księgi Guinnessa za wypicie największej ilości wódki w ciągu dnia."

Mogę więc zagwarantować, że "Wtedy kiedy?" to gra, która spodoba się każdemu! To niepowtarzalna szansa, by sprawdzić swoją wiedzę o Polsce i o świecie. Śmiechu jest przy niej co niemiara, a na jaw często wychodzą braki wiedzy... :)

Jest to jednocześnie rewelacyjny sposób na to, by tę wiedzę chłonąć. Nie ma tu przymusu wywieranego przez nudne szkolne lekcje czy też książki historyczne napisane skomplikowanym językiem. Nauka z "Wtedy kiedy?" to czysta przyjemność z ogromem rywalizacji, który tylko wzmaga apetyt na grę. Gwarantuję, że nie będziecie mogli się oderwać. 


A właśnie! To nie wszystko. Dzięki dodatkowi "Wtedy kiedy? Szalone fakty" Twoja rozgrywka może być jeszcze bardziej szalona! Uzupełnienie o nowe karty wydarzeń jest bardzo dobrą opcją. Mam nadzieję, że do gry wyjdzie dużo więcej dodatków - zbiorę je wszystkie! I choć dat z kart,
z podstawowej gry, i tak w życiu nie zapamiętacie, bo jest ich ogrom, to nie powiem - "Szalone fakty" są miłym urozmaiceniem. 

Raz jeszcze polecam! Musicie mieć tę grę. Jest idealna na każdą okazję i bez okazji. :)
1 komentarz:

  1. Muszę się za nią porozglądać, bo wydaje się ciekawa. ;)
    Pozdrawiam. ;**

    P.

    https://zycie-wsrod-ksiazekk.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń

Pisząc komentarz wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych.